Rewelacyjny Hitman GO już w App Store. Nie jest tanio!

Rewelacyjny Hitman GO już w App Store. Nie jest tanio!

Rewelacyjny Hitman GO już w App Store. Nie jest tanio!
Zbigniew Kowal
17.04.2014 08:18, aktualizacja: 17.04.2014 15:37

Zapomnijcie o promocjach i premierach innych aplikacji. Dzisiaj liczy się tylko jedna gra: Hitman GO. Wyczekiwana przeze mnie strategia turowa z Agentem 47 w roli głównej właśnie pojawiła się w App Store. Niestety, wyceniono ją dość wysoko.

Za produkcję gry odpowiada mały zespół stworzony z pracowników Square Enix Montreal, którego zadaniem było przygotowanie rewelacyjnej strategii turowej. Hitman GO pod względem mechaniki znacznie odbiega od tego, co widzieliśmy w innych grach z tej serii.

412079359160222252

Główna plansza przypomina szachownicę, po której poruszają się osobliwe pionki. Zarówno Agent 47, jak i jego przeciwnicy są figurkami. Zadaniem gracza jest takie przesuwanie Hitmana, aby nie natrafił on na pole zajęte przez bandziorów. Oczywiście rozgrywkę urozmaicają pola specjalne, które pozwalają korzystać z arsenału Agenta 47.

Tylko od gracza zależy, czy dostępne 68 poziomów przejdzie na jedną czy na trzy gwiazdki. W każdym etapie są wymagania (liczba ruchów, brak trupów, zabranie specjalnej walizki) do spełnienia. Tylko od nas zależy zatem, czy plansze będziemy pokonywać dyskretnie czy z przytupem i przy użyciu broni palnej.

412079359160418860

Na uwagę zasługuje nietuzinkowa oprawa graficzna, stylizowana na grę planszową. Mapy przypominają dioramę, którą można oglądać z dowolnej strony. Całość prezentuje się okazale, oczywiście pod warunkiem, że macie minimum iPada 2 lub iPhone’a 4.

Jak wspomniałem we wstępie, gra nie należy do najtańszych. W App Store kosztuje 4,49 euro. Miłośników Androida uspokajam: Hitman GO jest przewidziany również na platformę Google’a. Niestety, data premiery nie została przez Square Enix ogłoszona.

Hitman GO - Launch Trailer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)