Ridge Racer Slipstream przechodzi na model freeemium

Ridge Racer Slipstream przechodzi na model freeemium23.03.2014 13:54
Ridge Racer Slipstream przechodzi na model freeemium
Zbigniew Kowal

Ridge Racer Slipstream zalicza się do bestsellerowej serii wirtualnych wyścigów samochodowych, zapoczątkowanych na początku lat. 90 ubiegłego wieku na poczciwych automatach do gier. Historia zatoczyła koło, bowiem teraz w najnowszą odsłonę możecie zagrać za darmo na waszych urządzeniach mobilnych.

Zgodnie z opisem aplikacji, gracz otrzymuje do dyspozycji 12 szybkich czterokołowców o odmiennych charakterystykach. Każdą maszynę można przetestować na 20 rozmaitych trasach, korzystając z szerokiego (ponad 300 opcji) wachlarza modyfikacji samochodów.

W rozgrywce nacisk położono na efektywność zabawy. Sama gra z kolei jest bardziej zręcznościowa i w mniejszym stopniu przypomina realistyczną symulację. Widowiskowe prowadzenie samochodu (drift oraz mijanie się „na lusterka”) pozwala na aktywację dopalacza, który daje szansę na spektakularne zwycięstwa i odblokowanie nowych tras oraz samochodów.

412078704194552742

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwsza próba wydania gry z serii Ridge Racer na rynku gier mobilnych. W 2009 roku w App Store opublikowano Ridge Racer Accelerated, jednak z powodu błędów w sterowaniu gra nie zyskała pochlebnych opinii. Późnej pojawiła się darmowa wersja HD, w której wprowadzono sporo poprawek.

Ridge Racer Slipstream docelowo ukazał się jako aplikacja płatna w cenie 2,69 euro. Kilka dni temu gra została zaktualizowana do wersji 2.0 i teraz jest dostępna do pobrania za darmo. Uwaga jednak, najnowsza odsłona zaskoczy was reklamami oraz systemem sprytnych mikrotranskacji. Mimo wszystko warto zagrać, w szczególności polecam zabawę w trybie multiplayer.

RIDGE RACER: SLIPSTREAM - Launch Trailer [HD]

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)