RIM będzie nowym Google'em i zajmie się licencjonowaniem BlackBerry OS 10?

BlackBerry 10 (fot. cnet.co.uk)
BlackBerry 10 (fot. cnet.co.uk)
Adrian Nowak

22.01.2013 12:10, aktual.: 22.01.2013 13:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już pod koniec stycznia Research In Motion oficjalnie zaprezentuje BlackBerry 10, od którego zależeć będzie przyszłość kanadyjskiego koncernu. Okazuje się, że szefowie firmy nie wykluczają później praktycznie żadnego scenariusza.

Zauważmy, że choć plotki dotyczące możliwego przejęcia części Research In Motion pojawiały się już od jakiegoś czasu, po raz pierwszy zostały one oficjalnie potwierdzone. Biorąc pod uwagę, że jest co najmniej kilku wytwórców smartfonów, którym w ostatnich kwartałach nie układało się najlepiej, trudno również wskazać, kto mógłby być zainteresowany przejęciem producenta BlackBerry.

Znacznie wcześniej Heins przyznał natomiast, że koncern rozważa licencjonowanie innym firmom oprogramowania BlackBerry OS, a także infrastruktury i platformy BlackBerry Messenger. Firma niewątpliwie szuka więc oszczędności i nowych możliwości zarobku, w międzyczasie przygotowując się do wielkiej premiery.

Koniec BlackBerry App World

RIM poinformowało, że BlackBerry App World będzie się w przyszłości nazywało po prostu BlackBerry World. Zmiany wynikają przede wszystkim z tego, że producent zamierza oferować więcej treści multimedialnych, a nie tylko skupiać się na samych aplikacjach.

Podkreślanie swoich atutów to dobry krok. Ostatnio RIM chwaliło się, że w sklepie przybyło ponad 15 tysięcy narzędzi w ciągu dwóch dni. Wczoraj wieczorem poinformowano o jeszcze lepszym wyniku - ponad 19 tys. aplikacji udostępnionych w zaledwie 36 godz. Wciąż jest to jednak wynik znacznie słabszy niż w przypadku Google Play czy App Store.

W koncernie wiele się dzieje i dobrze, że jego zarząd mierzy siły na zamiary. Pomimo ambitnych planów pozbycie się działu wytwarzającego urządzenia może uczynić RIM znacznie zdrowszą firmą, skupioną wokół rozwijania usług. Biorąc pod uwagę, że BlackBerry OS 10 wygląda naprawdę obiecująco, trudno odmówić kanadyjskiej spółce umiejętności przygotowywania oprogramowania na najwyższym poziomie.

Źródło: The Verge

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)