RIM i Apple pozwane przez Openwave

RIM i Apple pozwane przez Openwave

Apple i RIM będą tłumaczyć się w sądzie (fot. na lic. CC/Flickr/IXQUICK)
Apple i RIM będą tłumaczyć się w sądzie (fot. na lic. CC/Flickr/IXQUICK)
Kamil Homziak
01.09.2011 08:00, aktualizacja: 01.09.2011 10:00

Zwykle to Apple procesuje się z innymi, ale teraz sam został pozwany. Zresztą nie tylko - ten sam problem ma także Research in Motion. Co przeskrobały firmy, że Openwave zdecydowało się wytoczyć im wojnę?

Wspomniany producent oprogramowania zdecydował się złożyć doniesienie do Komisji ds. Handlu Międzynarodowego oraz Sądu Rejonowego Stanu Delaware w sprawie łamania przez Apple'a i RIM pięciu patentów dotyczących metod łączenia się smartfonów oraz tabletów z Internetem. Prezes Openwave Ken Denman podkreśla, że jego firma nie chciała podejmować takich kroków, ale wielokrotne rozmowy w sprawie udzielenia licencji nie przyniosły rezultatu.

Jeśli Openwave wygra, może to doprowadzić do blokady sprzedaży iPhone'ów, iPadów, iPodów w USA, a także tabletu PlayBook oraz smartfonów BlackBerry Curve. To jednak ostateczność, ponieważ zwykle zwaśnionym firmom udaje się dojść do kompromisu, a szczególnie Apple'a stać na zapłacenie ewentualnego odszkodowania i wykupienie licencji na używanie opatentowanej technologii. Na razie żadna z pozwanych firm nie wydała komentarza w sprawie.

Źródło: Electronista

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)