Robi się ciekawie. Qualcomm może wprowadzić na rynek własne smartfony

Robi się ciekawie. Qualcomm może wprowadzić na rynek własne smartfony

Robi się ciekawie. Qualcomm może wprowadzić na rynek własne smartfony
Miron Nurski
07.10.2020 17:56, aktualizacja: 07.10.2020 19:56

Największą zaletą "Snapdragon Phone'ów" miałaby być oczywiście wydajność.

Jako największy producent procesorów do smartfonów, Qualcomm ma znaczący wpływ na rozwój całej branży. Bycie dostawcą podzespołów podobno przestało jednak firmie wystarczać.

Qualcomm chce mieć ponoć własną markę smartfonów dla graczy. Pomóc w tym ma ASUS

Źródłem tej informacji jest tajwański serwis Digitimes. Qualcomm podpisał ponoć umowę z ASUS-em, na mocy której ten drugi ma produkować na jego zlecenie gamingowe smartfony. Na ich obudowach widnieć miałoby jednak logo twórcy układów z linii Snapdragon.

Pierwszy telefon (lub telefony) ma ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku. Potencjalnie będzie napędzany przez niezaprezentowany jeszcze układ Snapdragon 875, skierowany do przyszłorocznych flagowców.

Telefony Qualcomma mają bazować na smartfonach z linii ASUS ROG Phone
Telefony Qualcomma mają bazować na smartfonach z linii ASUS ROG Phone

Plany zakładają ponoć, że ASUS będzie produkować milion gamingowych smartfonów rocznie, z których połowa wydawana byłaby pod marką ROG Phone, a druga pod brandem Qualcomma.

Dla ASUS-a taka współpraca z Qualcommem może się okazać bardzo korzystna

Po pierwsze, sama produkcja telefonów dla partnera może się okazać solidnym źródłem przychodów. Ale na tym nie koniec.

Umowa zakłada ponoć wspólny zakup kluczowych komponentów (ekranów, baterii, modułów aparatu czy elementów chłodzących) na potrzeby smartfonów ASUS-a i Qualcomma. Tajwańczycy zwiększając zamówienia oraz wykorzystując swoje zaplecze technologiczne na potrzeby dwóch linii smartfonów mogliby obniżyć koszty rozwoju i produkcji własnych urządzeń.

Dla Qualcomma "Snapdragon Phone" może być zagraniem głównie wizerunkowym

Qualcomm od lat inwestuje w promowanie marki Snapdragon. Wszystko po to, by jego układy były przez konsumentów pożądane, a tym samym producenci czuli presję zamawiania akurat jego komponentów.

A Dragon Is Coming - Qualcomm Snapdragon 800 [CES 2013 spot] Ad HD

Autorski smartfon - zoptymalizowany przez samego twórcę procesorów i będący zapewne wydajnościowym potworem - mógłby stanowić swoistą wizytówkę marki Snapdragon i być pokazem możliwości technologicznych firmy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że na tym Qualcommowi zależy bardziej niż na czystej rywalizacji na rynku smartfonów.

Na razie mamy do czynienia z przeciekami, ale uwiarygadnia je fakt, że swego czasu ASUS współpracował na podobnych zasadach z Google'em, produkując dla niego tablety z linii Nexus.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)