Role się odwróciły: HTC oskarża Apple'a

Role się odwróciły: HTC oskarża Apple'a
17.08.2011 13:40
Kolejna odsłona wojny patentowej | Technobaboy
Kolejna odsłona wojny patentowej | Technobaboy
Kamil Homziak
Kamil Homziak

Do tej pory to Apple oskarżał innych, a oni musieli się bronić. Tym razem jest inaczej - to tajwańskie HTC zarzuciło Apple'owi bezprawne wykorzystanie patentów w swoich urządzeniach. O co poszło? Oto kolejny odcinek technologicznej wojenki.

Tajwańczycy złożyli już doniesienie do Amerykańskiej Komisji ds. Handlu Międzynarodowego oraz sądu stanu Delaware. Według nich technologie użyte w Macach, iPhone'ach, iPadach i iPodach łamią niektóre z patentów HTC. Mowa o funkcji umożliwiającej połączenie w sieć bezprzewodową wielu urządzeń oraz sposobie technologię przetwarzania danych, która pozwala na prostą integrację PDA oraz telefonu komórkowego w jedno urządzenie.

Podobnie jak Apple Tajwańczycy tłumaczą się koniecznością ochrony swojej własności intelektualnej oraz wszystkich konsumentów korzystających ze smartfonów firmy. Jeśli sąd przychyli się do prośby HTC, tym razem to produkty Apple'a mogą zostać wycofane ze sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Na razie koncern z Cupertino nie wydał żadnego oświadczenia w sprawie, ale to pewnie tylko kwestia czasu. A może prawnicy jabłuszka szukają kolejnych patentów, które mogłoby łamać HTC, i przygotowują się do odwetu?

Źródło: PocketNow

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)