RollerCoaster Tycoon 4 Mobile wylądował w App Store, ale wstrzymajcie się z zakupem

RollerCoaster Tycoon 4 Mobile wylądował w App Store, ale wstrzymajcie się z zakupem

RollerCoaster Tycoon 4 Mobile wylądował w App Store, ale wstrzymajcie się z zakupem
Zbigniew Kowal
14.04.2014 10:29, aktualizacja: 14.04.2014 13:18

Wstęp do tego wpisu powinien ograniczyć się w zasadzie do powtórzenia tytułu. Wystarczyłby w zupełności, gdyby chodziło o prawdziwy port z PC na urządzenia mobilne. Jednak ekipa Atari wpadła na bardzo kiepski pomysł i wydała hybrydę płatnej gry w modelu freemium.

Proces myślowy szefów wielkich koncernów wygląda mniej więcej tak: zatrudniamy eksperta od monetyzacji na urządzeniach mobilnych. Zespół programistów przenosi znaną markę na Androida lub iOS. Prasa pisze o premierze, ponieważ jest to popularny tytuł w historii gier. Kasa z mikropłatności płynie potokiem.

Obraz

Jak pokazał przykład Dungeon Keepera, graczy mobilnych niełatwo jednak oszukać. Odświeżenie przykurzonych marek nie należy do prostych zadań. Dzieło EA można usprawiedliwić (gra jest do pobrania za darmo), Atari natomiast zrobiło skok na kasę, publikując grę płatną z mikrotransakcjami.

Ale dość już tego narzekania, oto kilka suchych faktów. W RollerCoaster Tycoon 4 zadaniem gracza jest budowa własnego parku rozrywki. Atrakcje w parku muszą być tak pociągające, aby odwiedzający go ludzie zostawiali w nim sporo pieniędzy. Można zatem budować własne rollercoastery, restauracje, hotele, dekoracje lub budki z jedzeniem.

Obraz

Zarobione pieniądze inwestuje się w nowe maszyny oraz ulepszanie biznesu. Oczywiście, budowa kolejnych atrakcji (ponad 50 dostępnych) oprócz środków finansowych wymaga także czasu. Jak nietrudno się domyślić, czas ten można zredukować dzięki specjalnej walucie kupionej w wirtualnym sklepiku.

Obecnie gra kosztuje 2,69 euro. Po pobraniu automatycznie przyznawany jest kredyt w wysokości 5 dol. na start. To podziękowanie za to, że kupiliśmy grę teraz. Bez wątpienia niedługo stanie się ona darmowa. Wtedy dolary będzie trzeba już kupić w sklepie. Atari będzie miało doskonałe usprawiedliwienie dla swojego ruchu. Nie dajcie się więc nabrać i poczekajcie na obniżkę!

RollerCoaster Tycoon 4 Mobile - Announcement Trailer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)