RollerCoaster Tycoon 4 pojawił się na Androidzie

RollerCoaster Tycoon 4 pojawił się na Androidzie
Zbigniew Kowal

19.10.2014 14:56, aktual.: 19.10.2014 16:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Atari wydając kilka miesięcy temu RollerCoaster Tycoon 4 na iOS’a straciło sporo w oczach fanów po niespodziewanym przejściu z modelu płatnego na model freemium. Premiera na Androida pomimo że odbywa się znacznie później, pozbawiona jest tego balastu. Czy warto zagrać?

Jak już wspominałem w swoich poprzednich wpisach, Atari nie zdecydowało się na bezpośredni port RollerCoaster Tycoon z PC na urządzenia mobilne. Zamiast tego otrzymaliśmy hybrydę płatnej gry nastawionej ma mikrostransakcje. Ku mojemu zaskoczeniu, gra po przejściu na model freemium poszybowała wysoko w rankingach.

Obraz

Gdzie tkwi haczyk? Oczywiście w samej rozgrywce, która nawiązuje do oryginału znanego z komputerów osobistych. Głównym zadaniem gracza jest budowa własnego parku rozrywki. Atrakcje w parku muszą być tak pociągające, aby odwiedzający go ludzie zostawiali w nim sporo pieniędzy. Można zatem budować własne rollercoastery, restauracje, hotele, dekoracje lub budki z jedzeniem.

Zarobione pieniądze inwestuje się w nowe maszyny oraz ulepszanie biznesu. Oczywiście, budowa kolejnych atrakcji (ponad 50 dostępnych) oprócz środków finansowych wymaga także czasu. Jak nietrudno się domyślić, czas oczekiwania można zredukować dzięki specjalnej walucie kupionej w wirtualnym sklepiku.

RollerCoaster Tycoon 4 Mobile Trailer (ESRB Rating: Everyone)

Od wczoraj również użytkownicy telefonów pracujących na Androidzie mogą sprawdzić co też przygotowało Atari dla swoich wiernych fanów. Na szczęście, nie trzeba ryzykować zakupu płatnej wersji, która po kilku tygodniach stałaby się darmowa. Aplikację można bowiem za darmo pobrać z Google Play oraz Amazon App Store.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także