Równoczesne słuchanie muzyki i ładowanie nowych iPhone'ów to już nie problem

Równoczesne słuchanie muzyki i ładowanie nowych iPhone'ów to już nie problem

iPhone 7 - złącze Lightning
iPhone 7 - złącze Lightning
Źródło zdjęć: © pixabay.com
Mateusz Żołyniak
02.10.2017 14:23, aktualizacja: 02.10.2017 16:42

Użytkownicy nowszych iPhone'ów nie muszą już wybierać między doładowywaniem urządzenia z ładowarki lub przenośnego magazynu energii a słuchaniem muzyki za pomocą tradycyjnych słuchawek ze złączem jack 3,5 mm. Wystarczy zaopatrzyć się w akcesorium Belkina za... 139,95 zł.

Brak złącza jack 3,5 niesienie wiele problemów

Rezygnacja ze tradycyjnego gniazda słuchawkowego Jack 3,5 mm w iPhone'ach 7 znacznie utrudnia życie użytkownikom, którzy chcą słuchać muzyki z nowych smartfonów Apple'a na własnych słuchawkach. Oczywiście, nie trzeba było długo czekać na zestawy pod Lightning.

JBL Reflect Aware (wersja Lightning)
JBL Reflect Aware (wersja Lightning)

Dość szybko na rynku pojawiły się modele jak Pioneer Rayz Plus czy JBL Reflect Aware. Ogólnie jednak liczba dostępnych modeli pod to złącze nie powala, przez co najlepszym wyborem do nowych iPhone'ów są słuchawki bezprzewodowe. Co jednak z użytkownikami, którzy nie chcą kupować nowego sprzętu na Bluetooth lub słuchają muzyki w miejscach, gdzie nie można z nich korzystać (np. samolot)?

ZewnętrznyD AC/AMP firmy SMSL w wersji Lightning
ZewnętrznyD AC/AMP firmy SMSL w wersji Lightning

Najprostszym wyborem wydaje się prosta przejściówka z Lightning na Jack 3,5 za 49 zł lub skorzystanie z zewnętrznego urządzenia typu DAC/AMP (przetwornik ze wzmacniaczem słuchawkowym), gdy użytkownikom zależy na o wiele lepszej jakości dźwięku. Tu rodzi się jednak inny problem.

Akcesorium Belkina okaże się dobrą receptą?

Korzystając z przejściówki na Jack 3,5 mm nie można jednocześnie ładować iPhone'a z ładowarki sieciowe czy powerbanku, gdy użytkownik jest akurat w drodze. Niedługo po premierze iPhone'a 7 pojawiły się odpowiednie adaptery ze złączami Lightning i jack 3,5 mm, ale żaden z nich nie był sprzedawany przez Apple'a. Ciężko było więc ocenić ich jakość.

Belkin Audio + Charge Rockstar ze złączem 3,5 mm
Belkin Audio + Charge Rockstar ze złączem 3,5 mm

Teraz gigant z Cupertino zmienił jednak politykę i wreszcie wprowadził do oferty przejściówkę Belkin Audio + Charge Rockstar ze złączem 3,5 mm. To pierwsze akcesorium tego typu, które oficjalnie sprzedawane jest na stronie Apple'a. Chociaż sama cena (aż 139,95 zł) nie należy do małych, to przejściówka ta może okazać się rozwiązaniem problemów wielu użytkowników.

Przejściówka Belkin Audio + Charge Rockstar ze złączem 3,5 mm
Przejściówka Belkin Audio + Charge Rockstar ze złączem 3,5 mm

Dodam, że akcesorium ma certyfikat zgodności MFI. Wbudowany przetwornik ma zapewnić 24-bitowy dźwięk (48 kHz), a za pomocą adaptera można podłączyć do iPhone'ów X, 8, 8 Plus, 7 i 7 Plus nie tylko zwykłe kable Jack 3,5 mm, ale i AUX.

Szkoda jedynie, że na sprzęt ten trzeba było czekać aż 12 miesięcy. Belkin już w 2016 roku wprowadził bowiem przejściówkę na dwa złącza Lightning, która szybko została dodana do oferty akcesoriów na stronie Apple'a. Nowość od dawna powinna być promowana w Apple Store'ach...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)