Rozpracowywanie simlocka w iOS 4.1/4.2 trwa

Strona głównaRozpracowywanie simlocka w iOS 4.1/4.2 trwa
11.10.2010 12:32
nosignal
nosignal
Krystian Bezdzietny
Krystian Bezdzietny

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich użytkowników iPhone'a, którzy zmuszeni są do korzystania z takich programów, jak ultrasn0w. Otóż jeden z członków DevTeamu, Sheriff Hashim (zajmujący się głównie simlockiem), obwieścił na swoim Twitterze, że prace nad odblokowaniem modemów 5.14.02 (iPhone 3G/3GS) oraz 2.10.14 (iPhone 4) idą pełną parą.

Hacker poinformował, że znalazł lukę w modemach ww. iPhone'ów, która w niedalekiej przyszłości może przyczynić się do dezaktywowania blokady simlock w iOS 4.1 oraz 4.2.

Pomimo tego, że pojawiła się nadzieja dla wszystkich gapiów przechodzących nieumyślnie na iOS 4.1, przestrzegamy, aby wszyscy korzystający z programów odblokowujących sim w iPhonie wstrzymali się jeszcze chwilę z aktualizacją oprogramowania do nowszej wersji.

Kolejnym dość istotnym faktem jest to, że choćby zaktualizowana wersja ultrasn0w była gotowa do udostępnienia, to hackerzy i tak jej nie upublicznią do czasu, aż Apple oficjalnie zaprezentuje iOS 4.2. Powód? Firma mogłaby wyłapać lukę i użytkownicy znowu zostaliby chwilowo na lodzie, a tego byśmy nie chcieli.

Źródło: iHackintosh

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)