Rozwój Androida i iOS-a - infografika

Rozwój Androida i iOS-a - infografika
01.04.2012 06:39
Rozwój Androida i iOS-a - infografika
Krystian Bezdzietny
Krystian Bezdzietny

Obecnie na rynku telefonów komórkowych liczą się tylko dwie platformy: Android i iOS. Choć gdzieś tam po ogonie depcze im Windows Phone, to zanim ta platforma będzie mogła realnie konkurować z dwoma wspomnianymi gigantami, jeszcze trochę czasu minie. Tak czy inaczej, pracownicy firmy Lookout Mobile Security sporządzili infografikę, na której w bardzo fajny sposób zaprezentowali rozwój Androida i iOS, w cyferkach.

Nim przejdziecie do analizowania zamieszczonych niżej informacji, warto wychwycić tych kilka najbardziej istotnych faktów, o których jest mowa poniżej:

  • Android oficjalnie zadebiutował niemal rok po wydaniu iPhone'a pierwszej generacji.
  • Szacuje się, że do końca 2012 roku sprzeda się 310,09 miliona telefonów z Androidem oraz 118,89 miliona iPhone'ów. Wtedy też będzie miliard aktywowanych urządzeń obu platform.
  • Google przekroczył 10 miliardów pobrań z Marketu** 5 grudnia 2011 roku.** W przypadku App Store'a miało to miejsce 22 stycznia 2011.
  • Aplikacja Angry Birds została pobrana 6,5 miliona razy w Boże Narodzenie. Ogółem w ten dzień pobrano 242 miliony aplikacji na Androida i iOS-a.
412030784506233766

Ciekawe, jak będą wyglądać losy tych dwóch platform za dwa, trzy lata i czy wciąż będą wieść prym na komórkowym rynku.

Źródło: venturebeat

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)