Run SackBoy! Run! - nadchodzi endless runner w świecie LittleBigPlanet

Run SackBoy! Run! - nadchodzi endless runner w świecie LittleBigPlanet

Run SackBoy! Run! - nadchodzi endless runner w świecie LittleBigPlanet
Zbigniew Kowal
08.09.2014 17:19, aktualizacja: 08.09.2014 19:19

Sony wielokrotnie próbowało reklamować konsolowe gry aplikacjami mobilnymi. Nie zawsze ta sztuka się jednak uznanemu producentowi udawała. Wygląda jednak na to, że popularny SackBoy może zmienić ten stan rzeczy. Już niedługo na rynku pojawi się bowiem Run SackBoy! Run!

Powyższa informacja wyciekła do opinii publicznej na Playstation Blogu. Jeden z producentów Sony w swoim poście ujawnił plany opublikowania Run SackBoy! Run! na takich platformach jak: Android, iOS or PS Vita. Gra została przedstawiona jako klasyczny endless runner osadzony w realiach cyklu LittleBigPlanet.

Obraz

Akcja gry będzie przypominać takie produkcje jak Temple Run lub Sonic Rush. Nieco inaczej jednak zostanie rozwiązany widok z kamery. Run SackBoy! Run! będzie przypominał platforówkę, w której główna postać będzie biegła w prawą stronę ekranu. Naturalnie droga zostanie usłana przeszkodami oraz wrogimi jednostkami do pokonania.

Zadaniem gracza będzie jak najszybsze kreślenie palcem gestów na ekranie telefonu, aby sterować szmaciana laleczką. Podczas zabawy odwiedzimy lokacje (Gardens, Canyons, Avalonia) doskonale znane fanom serii LittleBigPlanet. Plansze będą generowane losowo i jak zapewniają twórcy nigdy się nie skończą. Każdą rozgrywkę zakończy zatem nasz błąd.

Obraz

Sony nie zapomni również o zaimplementowaniu sklepiku w którym dokupimy chwilowe oraz stałe bonusy dla naszej postaci, ułatwiające nam zabawę. Naturalnie istnienie sklepiku wsparte będzie szerokim wachlarzem mikrotransakcji, które będą podstawowym źródłem zarabiania na aplikacji.

Co ciekawe, gra zaproponuje także współpracę z konsolowym LittleBigPlanet 3. Dobre wyniki w odsłonie mobilnej pozwolą nam odblokować ekskluzywne kostium oraz bonusy w grze na Playstation 3 oraz Playstation 4. Obie produkcje (mobilną i konsolową) zaplanowano na październik bieżącego roku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)