Runcible to okrągły smartfon, który pozwoli nam ochłonąć

Runcible to okrągły smartfon, który pozwoli nam ochłonąć

Runcible to okrągły smartfon, który pozwoli nam ochłonąć
Źródło zdjęć: © Monohm
Łukasz Skałba
06.03.2015 10:11, aktualizacja: 06.03.2015 11:11

Nie przytłacza Was czasem ilość powiadomień wyskakujących co chwilę z przeróżnych serwisów społecznościowych? Jeśli tak, to ten smartfon o niezwykłym kształcie to coś, na co powinniście zwrócić uwagę. A może to już nie smartfon, tylko nowa kategoria przenośnych urządzeń?

Urządzenie o nazwie Runcible jest smartfonem z okrągłym ekranem. Całość wygląda trochę jak stary zegarek kieszonkowy, a tylna obudowa wykonana z naturalnego materiałów (różne rodzaje drewna do wyboru) dopełnia tylko całą wizję i czyni telefon jeszcze oryginalniejszym. Tak, telefon. Ma on bliżej niesprecyzowany procesor Qualcomma oraz wszystkie niezbędne moduły łączności takie jak: LTE, WiFi, Bluetooth czy NFC.

Finalna wersja będzie miała ekran o zagęszczeniu 244 PPI. Idealnie pośrodku egzotycznego tyłu kryje się aparat, który jako jedyny zdradza, że mamy do czynienia jednak z nowoczesną technologią. Całość działa na systemie Mozilla Firefox OS. Na uwagę zasługuję fakt, że telefon nie będzie miał wbudowanych głośników, ani mikrofonu - trzeba sparować go z akcesorium Bluetooth.

Obraz
© CNET

Oprócz niebanalnego designu, urządzenie ma wyróżniać coś innego - brak powiadomień. No może nie całkowity, ale znaczne ich ograniczenie. Zamysł twórców jest taki, że ludzie mają być użytkownikami smartfona, a nie jego niewolnikami. Dlatego urządzenie nie będzie nas niepokoiło żadnymi sygnałami z Facebooka, Instagrama, Snapchata i wszystkich innych serwisów społecznościowych. Jeśli ktoś będzie chciał sprawdzić, co tam w sieci słychać, będzie mógł to zrobić, ale Runcible mu tego sugerować nie będzie.

Niemniej według plotek zostanie wprowadzone kilka ciekawych i nowatorskich pomysłów, które delikatnie dadzą nam znać czy coś się dzieje. Na przykład, im więcej powiadomień otrzymamy tym większe będą animowane bąble w tle tarczy wyświetlanego zegarka na ekranie głównym. Brzmi to niezwykle ciekawie i mam nadzieje, że takich "podświadomych" sygnałów będzie więcej. Ciekawe ma być także wykonywanie zdjęć. Aby zbliżyć obraz, wystarczy przekręcić Runcible w odpowiednim kierunku.

To wszystko brzmi fajnie, ale urządzenie trafi do sprzedaży dopiero pod koniec tego roku. W pierwszej kolejności w Japonii, gdzie ma kosztować równowartość 2200 zł.

Obraz
© CNET

A to wszystko zaprojektował Manohm, który na oficjalnej stronie dość dumnie pisze, że nastała era "post-smartfonów". Ostatni raz analogicznego sformułowania (tym razem dotyczącego PC) użył Steve Jobs w 2010 roku podczas prezentacji pierwszego iPada i jakoś do dzisiaj się to nie sprawdziło. Komputery dalej szumią pod naszymi biurkami, więc tym bardziej wątpię w wyparcie smartfonów przez inteligentne kółka. Chociaż, gdyby Apple zaprezentowało iRing, na pewno cały świat wykrzyknąłby "Amazing!" ;)

Źródło: Monohm Inc, Engadget, CNET

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)