Rusza aktualizacja Lumii do Windows Phone 8.1

Rusza aktualizacja Lumii do Windows Phone 8.115.07.2014 15:29
Rusza aktualizacja Lumii do Windows Phone 8.1
Mateusz Żołyniak

Świetne wieści dla użytkowników smartfonów Nokia Lumia. Długo oczekiwany Windows Phone 8.1 wkrótce zagości w waszych telefonach.

Do tej pory Windows Phone'em 8.1 mogli cieszyć się jedynie posiadacze nowych Lumii 630/635 i 930 oraz bardziej zaawansowani użytkownicy testujący wersję Preview for Developers. Wkrótce nowe mobile okienka będą dostępny dla wszystkich Lumii z Windows Phone 8.0. Microsoft poinformował właśnie, że wystartował proces aktualizacji telefonów Nokii do oprogramowania Lumia Cyan.

Nowy soft na pokłady telefonów wniesie ulepszony system MS oraz zaktualizowane aplikacje Nokia. O zmianach jakie zaszły w systemie szczegółowo pisałem już w osobnym wpisie, więc ograniczę się teraz do przypomnienia najważniejszych z wprowadzonych funkcji. Można wśród nich znaleźć m.in.:

  • []możliwość korzystania z trzech kolumn aktywnych kafelków i ustawiania tapety na ekranie głównym;[]Centrum Powiadomień z ostatnimi notyfikacjami i skrótami do ulubionych aplikacji;[]podobną do Swype'a klawiaturę WordFlow, która pozwala na wprowadzenie tekstu bez odrywania palca od powierzchni ekranu (przesuwanie od literki do literki) i ma zaawansowany system przewidywania słów;[]nową, znacznie ulepszoną wersję przeglądarki Internet Explorer;[]lepszą synchronizację ustawień telefonu - zapisywanie w chmurze kont, kontaktów, wiadomości SMS czy nawet wyglądu ekranu głównego;[]szybszą synchronizację aplikacji biurowych pakietu Office między różnymi urządzeniami;[]Czujnik danych (Data Sense) i czujnik Wi-Fi (Wi-Fi Sense) do kontrolowania zużycia danych w telefonie i automatyczne łączenia się z otwartymi sieciami Wi-Fi;[]ulepszony mechanizm oszczędzania baterii, który wykrywa aplikacje wykorzystujące najwięcej mocy i optymalizuje ich działanie;[]opcję instalacji aplikacji na karcie pamięci;[]strumieniowanie obrazu do kompatybilnego odbiornika (np. TV); ulepszone aplikacje firmowe, w tym kalendarz z nową opcją widoku.

Nokia do nowego oprogramowania dołożyła ulepszoną aplikację aparatu, która gwarantuje szybszy dostęp do zdjęć, zaktualizowany program Nokia Storyteller czy nowe Kreatywne Studio, które ma umożliwić prostszą edycję zdjęć. Powyżej możecie zobaczyć jak funkcje prezentują się na wideo.

Lumia Cyan w pierwszej kolejności dostępne będzie na urządzeniach z wolnej sprzedaży, a nieco później powinna pojawić się dla Nokii kupionych u operatorów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)