Rusza kampania społeczna "Dajemy Ci wolną rękę"

Strona głównaRusza kampania społeczna "Dajemy Ci wolną rękę"
26.11.2009 18:00
akcja-dajemyciwolnareke-nokia
akcja-dajemyciwolnareke-nokia
Katarzyna Pura
Katarzyna Pura

Ileż to razy dziennie zdarza Ci się mijać kierowców trzymających przy uchu telefon? A może sam należysz do tego grona? Dziś ruszyła kampania "Dajemy Ci wolną rękę", która ma przekonać kierowców do korzystania z alternatywnych rozwiązań rozmawiania przez komórkę. Dzięki tej akcji możesz otrzymać jeden z tysiąca voucherów na darmową instalację zestawu głośnomówiącego dowolnej marki.

Piotr Bubak, Dyrektor Marketingu Nokia Poland, powiedział:

„Jak pokazały przeprowadzone przez nas badania, 59% kierowców korzysta z telefonu w aucie, z czego aż 67% podczas rozmowy trzyma go przy uchu. Poprzez zaplanowane działania chcemy zmieniać te postawy – alternatywną i dozwoloną przez prawo metodą jest korzystanie np. z zestawów głośnomówiących. Chcemy uświadamiać kierowcom, że tego typu rozwiązania dają im wolną rękę, a co za tym idzie – zwiększają bezpieczeństwo jazdy”

Dzięki akcji "Dajemy Ci wolną rękę" aż tysiąc kierowców będzie mogło otrzymać voucher na darmową instalację zestawu głośnomówiącego dowolnej marki. W ramach kampanii społecznej będą także rozprowadzane ulotki informacyjne opatrzone rysunkami Marka Raczkowskiego oraz naklejki na samochód.

Krystyna Antoniewicz-Sas, rzecznik prasowy Statoil Poland, powiedziała:

„Statoil angażuje się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w wieloraki sposób. Od 10 lat organizujemy ogólnopolską doroczną kampanię na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci na drogach. Wspieramy również akcję uświadamiającą kierowców o konieczności dbania o prawidłowe ciśnienie w oponach. Mamy nadzieję, że działania przewidziane podczas rozpoczynającej się kampanii społecznej „Dajemy Ci wolną rękę” przekonają wielu kierowców do zmiany zachowań podczas jazdy na bardziej bezpieczne.”

Poniżej przedstawiamy listę stacji Statoil, na których będzie można odebrać vouchery w dniach 11 i 12 grudnia, w godz. 11.00 – 19.00:

 1. Wrocław, ul. Karkonoska 52
 1. Wrocław, ul. Sucha 15C
 1. Kraków, ul. Armii Krajowej 10
 1. Kraków, oś. Dywizjonu 303 nr 21a / Andersa
 1. Warszawa, ul. Puławska 86
 1. Warszawa, ul. Rosoła / Jastrzębskiego 220
 1. Gdańsk, ul. Marynarki Polskiej 93
 1. Gdynia, ul. Morska 78A
 1. Poznań, ul. Bobrzańska 21
 1. Poznań, ul. Wojciechowskiego 4
 1. Częstochowa, ul. Al. Wojska Polskiego 121/127
 1. Częstochowa, ul. Bardowskiego 64/68

Jeśli jednak jesteś zainteresowany akcją, a nie będziesz miał możliwości pojawienia się na wyżej wymienionych stacjach Statoil, jest jeszcze jedna ewentualność. Od 11 grudnia na stronie internetowej kampanii będą dostępne wersje voucherów przeznaczone do druku.

W końcu ktoś coś robi w kierunku zmniejszenia ilości kierowców jeżdżących z telefonami przy uchu! Brawo!

Źródło: Telix

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)