Ruszaj różdżką jak Picasso pędzlem! Recenzja gry Magic Touch: Wizard for Hire

Ruszaj różdżką jak Picasso pędzlem! Recenzja gry Magic Touch: Wizard for Hire

Ruszaj różdżką jak Picasso pędzlem! Recenzja gry Magic Touch: Wizard for Hire
Marek Pruski
10.03.2015 11:55, aktualizacja: 10.03.2015 12:55

Dziś zajmiemy się Magic Touch i wcale nie chodzi tu o nową technologię wprowadzoną do Galaxy S6 czy HTC M9. To tytuł gry, którą postanowiłem przetestować i podzielić się z wami moimi wrażeniami.

Magic Touch: Wizard for Hire, to kolejna gra typu endless action. Zadaniem gracza jest więc uzyskanie największego wyniku. Ten tytuł różni się jednak nieco od swoich pobratymców. Czym?

Magic Touch : Wizard for Hire (Out 25th Feb)

W grach takich jak Subway Surfers czy Crossy Road również chodzi o uzyskanie jak największego wyniku, jednak poza ciągłym stukaniem w ekran czy też prostym przesunięciem w lewo lub prawo, gra nie wymaga od gracza nic więcej. Studio Nitrome postanowiło pójść w tym temacie o krok dalej, a ich dzieło bez wątpienia obudzi w was duszę artysty.

Gracz wciela się w rolę czarodzieja, który broni zamku przed robotami (?) Te z kolei opadają powoli dzięki balonom, na których są zawieszone. By obronić swoją fortyfikację, główny bohater musi wywoływać zaklęcia, które owe balony przebiją. I tutaj do akcji wchodzi gracz. Na każdym baloniku znajduje się wzór, który trzeba naszkicować, a wtedy na wroga spadnie gniew bogów – jego balon pęknie, a on roztrzaska się o mury zamku.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Wzory nie są zbyt skomplikowane i nie muszą być odwzorowane idealnie, ale gra ewidentnie wymaga bardzo dobrej koordynacji ręka-oko. Bywa tak, że nad jednym robotem wiszą 2, 3 albo 6 balonów, punkty dostajemy jednak za jednego, który spadnie. Z czasem wzory stają się trudniejsze a wrogów jest coraz więcej. W trakcie gry zdobywamy również monety, które później możemy przeznaczyć na dodatki.

Gra osadzona jest w klimacie retro. Zarówno grafika jak i muzyka przypominają o latach dzieciństwa (przynajmniej mi) całość działa płynnie i nawet słabsze telefony dadzą sobie rady z tym tytułem. Gra obsługuje też multitouch, więc wzorki możemy rysować dwoma palcami równocześnie. Za wersję płatną zapłacimy 13,71 zł, na szczęście mamy też do wyboru opcję darmową, z dodatkiem reklam.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Trzeba przyznać, że to kolejny endless, któremu wróżę niemały sukces. Spod skrzydeł tego studia wyszło już kilka produkcji, jednak ta zbiera wyjątkowo dobre noty i ja również taką pozytywną ocenę wystawiam. Do gry przyciąga oryginalne podejście zrealizowane w wyśmienity sposób, ładna oprawa zarówno graficzna jak i dźwiękowa, oraz model free to play. Przez mikropłatności można kupić monety, jeśli jednak nie chcemy wydawać pieniędzy, możemy też co jakiś czas obejrzeć reklamę.

Magic Touch: Wizard for Hire to bardzo ciekawy endless, który idealnie sprawdzi się jako czaso-zabijacz. Oprócz zdolności malarskich przyda się tutaj refleks. Ja osobiście polecam ten tytuł. To stosunkowo nowa produkcja, a już widać w niej wielki potencjał. Pobierajcie, grajcie i dzielcie się wrażeniami.

PLUSY:

[plus] Muzyka i grafika w stylu retro

[plus] Oryginalny model rozgrywki

[plus] Free 2 Play

[plus] Wciąga

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)