Rynek mobilnych gier należy do smartfonów!

Rynek mobilnych gier należy do smartfonów!10.11.2011 15:18
Rynek mobilnych gier należy do smartfonów!
Zbyszek Kowal

Z pewnością nikogo nie zdziwiła informacja, że rynek mobilnych gier został opanowany przez telefony z iOS-em oraz Androidem na pokładzie. Urządzenia te wyprzedziły przenośne konsolki od Sony oraz Nintendo. Ile jednak tak naprawdę rynku zajmuje Apple oraz Google? Odpowiedź w rozwinięciu wpisu.

Specjaliści z Flurry Analytics opublikowali szczegółowe statystyki dotyczące przychodów z rynku mobilnych gier. Obecnie nieco ponad 58% "tortu" należy do smartfonów. Na wykresach poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądała sytuacja jeszcze trzy lata temu.

To zadziwiające, jak bardzo Nintendo zubożało na przestrzeni ostatnich lat. Spadek o 34% z pewnością jest dość odczuwalny. Rewolucja rozpoczęła się w momencie pojawienia się tabletów na rynku. Dzisiaj objęły one prowadzenie w statystykach generowania przychodów.

Sony, jak widać, również nie może się pochwalić niczym szczególnym, zatem nic dziwnego, że postanowiono zwrócić się w kierunku Xperii Play oraz tabletów z Androidem na pokładzie. Zyski uciekają, kto się nie przebranżowi, ten polegnie.

Źródło: IGN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)