Są, ale jakby ich nie było. App Store ukryje przed tobą niektóre aplikacje

Są, ale jakby ich nie było. App Store ukryje przed tobą niektóre aplikacje

Są, ale jakby ich nie było. App Store ukryje przed tobą niektóre aplikacje
Miron Nurski
31.01.2022 17:55, aktualizacja: 31.01.2022 18:55

Apple chce zrobić z aplikacjami to, co YouTube już dawno zrobił z filmami.

W App Storze można znaleźć grubo ponad 2 mln aplikacji na iPhone'y i iPady, ale nie wszystkie z nich można łatwo odnaleźć i pobrać. I to nawet nie tylko ze względu na ograniczenia regionalne.

App Store z niepublicznymi aplikacjami. Wydawcy mogą teraz ukrywać programy przed użytkownikami

Apple poinformował deweloperów o możliwości oznaczania aplikacji jako niepubliczne. Wówczas apka nie pojawi się w wynikach wyszukiwania, rankingach czy rekomendacjach. Będą mogły pobrać ją jedynie osoby dysponujące specjalnym linkiem.

Po co ktoś miałby ograniczać grono potencjalnych użytkowników? Apple podaje przykłady aplikacji tworzonych z myślą o lokalnych wydarzeniach sportowych, zamkniętych projektach naukowych czy pojedynczych organizacjach. Nie ma sensu, by apka dla ograniczonej grupy użytkowników wyskakiwała w App Storze przypadkowym osobom.

Na analogicznej zasadzie działają filmy niepubliczne na YouTubie; można je obejrzeć dysponując linkiem, ale nie ma ich w wynikach wyszukiwania czy listach z rekomendowanymi wideo.

Co ciekawe, Apple wymaga, by nawet aplikacja niepubliczna była w pełni ukończona. Deweloperzy nie będą więc mogli udostępniać w taki sposób programów znajdujących się w fazie testowej.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)