Są, ale jakby ich nie było. App Store ukryje przed tobą niektóre aplikacje

Są, ale jakby ich nie było. App Store ukryje przed tobą niektóre aplikacje
Miron Nurski

31.01.2022 17:55, aktual.: 31.01.2022 18:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple chce zrobić z aplikacjami to, co YouTube już dawno zrobił z filmami.

W App Storze można znaleźć grubo ponad 2 mln aplikacji na iPhone'y i iPady, ale nie wszystkie z nich można łatwo odnaleźć i pobrać. I to nawet nie tylko ze względu na ograniczenia regionalne.

App Store z niepublicznymi aplikacjami. Wydawcy mogą teraz ukrywać programy przed użytkownikami

Apple poinformował deweloperów o możliwości oznaczania aplikacji jako niepubliczne. Wówczas apka nie pojawi się w wynikach wyszukiwania, rankingach czy rekomendacjach. Będą mogły pobrać ją jedynie osoby dysponujące specjalnym linkiem.

Po co ktoś miałby ograniczać grono potencjalnych użytkowników? Apple podaje przykłady aplikacji tworzonych z myślą o lokalnych wydarzeniach sportowych, zamkniętych projektach naukowych czy pojedynczych organizacjach. Nie ma sensu, by apka dla ograniczonej grupy użytkowników wyskakiwała w App Storze przypadkowym osobom.

Na analogicznej zasadzie działają filmy niepubliczne na YouTubie; można je obejrzeć dysponując linkiem, ale nie ma ich w wynikach wyszukiwania czy listach z rekomendowanymi wideo.

Co ciekawe, Apple wymaga, by nawet aplikacja niepubliczna była w pełni ukończona. Deweloperzy nie będą więc mogli udostępniać w taki sposób programów znajdujących się w fazie testowej.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)