Safari 4 - jak wyłączyć Top Sites?

Safari 4 - jak wyłączyć Top Sites?

safari1
safari1
Paweł Cebula
12.06.2009 10:00, aktualizacja: 12.06.2009 12:00

Od czasu wydania bety Safari 4 większość użytkowników spotkała się z różnego rodzaju poradnikami i wskazówkami jak zmienić pewne niedogodności w najnowszej wersji tej przeglądarki. Najczęściej użytkownicy zastanawiają się - jak wyłączyć "Top Sites", które to w sposób dość znaczący obciążają przeglądarkę i spowalniają jej działanie.

Dotychczas "Top Sites" wyłączyć można było wykonując jedno proste polecenie w terminalu. W efekcie czego, po otworzeniu nowej karty widoczna była pusta strona, zamiast grupy 12 miniatur najczęściej odwiedzanych stron. Niektórym opcja ta odpowiada, inni od samego początku zastanawiają się jak to wyłączyć - niestety, polecenia" z bety nie działają.

Sprawa jest naprawdę bardzo prosta - mając otwarte Safari wybieramy "Preferencje" (CMD + ,) i w zakładce "Ogólne" wybieramy odpowiednią pozycję z listy obok pola "W nowych kartach otwieraj" - mamy do wyboru stronę domową, pustą stronę, tę samą stronę zakładki.

Zdaje sobie sprawę, że niektórym naprawdę mogą nie odpowiadać pewne elementy, czy zachowania nowego Safari - piszcie więc jakie, a my w miarę możliwości postaramy się Wam pomóc.

Źródło: Apple

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)