Safari 4 wreszcie w wersji stabilnej!

Safari 4 wreszcie w wersji stabilnej!
Paweł Cebula

09.06.2009 00:00, aktual.: 09.06.2009 02:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przy okazji "dużych premier" można było zapomnieć o nieco mniejszych, ale bardzo istotnych nowościach, jak np. Safari 4. W końcu przeglądarka ta opuściła fazę beta i jest oficjalnie dostępna dla wszystkich użytkowników OS X, jak i Windowsa. Co zatem nowego w czwartym wydaniu Safari?

Według Apple Safari jest aktualnie "naj" przeglądarką - najszybszą, najnowocześniejszą, najlepszą. Pierwsze wyniki testów wskazują na to, że faktycznie Safari bije IE 8, Firefoksa, a nawet Chrome! Już w trakcie etapu beta wyglądało to naprawdę bardzo obiecująco, a teraz mamy szansę przekonać się na własnej skórze.

Safari 4 to także sporo zmian "pod maską" - mamy poprawiony silnik, który bez problemu radzi sobie z ACID3, osiągając wynik 100/100. Jest to pierwsza - i jedyna jak na razie - multiplatformowa przeglądarka oferująca tak dobry silnik.

Dla testujących wcześniej Safari, nowością chyba nie będzie charakterystycznych Cover Flow historii, czy Top Sites, które są wyświetlane w nowej pustej karcie.

Po instalacji / aktualizacji przeglądarki problemy mogą sprawiać stare dodatki, które nie są już (a właściwie jeszcze) aktualne z najnowszą wersją tej przeglądarki - do tego czasu proponuje je zdeinstalować, w sytuacji, gdy sprawiają, że praca przeglądarki nie jest zbyt stabilna.

Źródło: TUAW

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)