Samsung Wave 2 (S5250) - pierwsze wrażenia

Samsung Wave 2 (S5250) - pierwsze wrażenia

Samsung Wave 2 (S5250) - pierwsze wrażenia
Krzysztof Laber
20.08.2010 12:37, aktualizacja: 20.08.2010 14:37

Samsung nie rzucał słów na wiatr, gdy zapowiadał, że z czasem zamierza skupić się na produkcji telefonów napędzanych własnym systemem operacyjnym bada OS. Po bardzo udanym Samsungu Wave przyszedł czas na jego następcę - Wave'a 2. Telefon może niejednego zaskoczyć, ponieważ różni się od starszego brata zarówno wyglądem, jak i wyposażeniem oraz parametrami.

Wygląd

To jednak celowe zagranie Samsunga. Telefon ma być smartfonem ze średniej półki cenowej, więc zarówno design, jak i materiały nie są najwyższych lotów. Docenią ten ruch zapewne ci wszyscy, którzy za niewielkie pieniądze zapragną wejść w posiadanie modelu z niezłym systemem operacyjnym. Widząc na przykładzie ceny Wave'a,  jak skutecznie Samsung potrafi ciąć koszty, można się spodziewać cenowego hitu.

Od strony sprzętowej telefon posiada oczywiście wszystkie przyciski i porty, jakie mieć powinien: klawisze głośności, przycisk power, spust aparatu, wejście słuchawkowe (jack 3,5mm) oraz wejście microUSB (ukryte pod zaślepką). Na tylnej pokrywie znajdują się szczelina głośnika oraz aparat 3,2 megapiksela. Na przednim panelu umiejscowione są: głośnik, 3,2-calowy pojemnościowy wyświetlacz 240 x 400 (WQVGA) oraz trzy przyciski: odbierz połączenia, odrzuć rozmowę i przycisk menu.

Wymiary telefonu to 109.5 x 55 x 11.7 mm. Dzięki teksturze na tylnej obudowie telefonu nie zostają odciski palców. Materiały sparowane się niemal idealnie - nie sposób doszukać się luzów czy trzeszczących elementów.

Aparat

Aparat, jakim może się poszczycić Wave2, to 3,2-megapiskelowa kamera bez opcji autofokusa. Interfejs aparatu przypomina ten z innych modeli Samsunga. Oferuje ustawienia balansu bieli, ogólne ustawienia aparatu oraz kilka efektów, z jakich możemy skorzystać, cykając fotki.

TouchWiz 3.0

Podczas nagrywania filmów telefon korzysta z formatów MP4 lub 3GP, kręcąc z prędkością 15 klatek na sekundę. Rozdzielczość, z jakiej możemy skorzystać podczas kręcenia, to 320 x 240 lub 176 x1 44. Wave 2 posiada również kilka przydatnych funkcji dostępnych w trybie wideo, jak nastawienia balansu bieli,czasu nagrywania czy ustawienia jasności.

Bateria

Obraz

Komunikacja

Testujący urządzenie blogerzy nie potrafili przyczepić się do działania żadnego z wyżej wymienionych elementów umożliwiających komunikację telefonu ze światem zewnętrznym, wszystko działało bardzo dobrze, a telefon nie gubił zasięgu.

Podsumowanie

Można by rzec, że opisywany telefon oferuje wszystko, co powinien posiadać nawet najbardziej zaawansowany smartfon, jest jednak jedno ale... Brak wsparcia dla 3G, a co za tym idzie - szybkiej transmisji internetowej, czyni go nieco niepełnosprawnym smartfonem. Przez ten mankament możliwości Wave2 zostały ograniczone w zasadzie do sprawdzenia poczty i ewentualnie używania komunikatora, gdy nie jest on w zasięgu WiFi. To, moim zdaniem, trochę niezrozumiały ruch Samsunga, który może rzutować na sprzedaż modelu. Osobiście wolałbym używany smartfon Nokii, SonyEricsson czy HTC niż Wave2 bez wsparcia 3G. Czy jednak preferencje większości użytkowników są zbieżne z moimi, okaże się już niebawem, kiedy ruszy sprzedaż Wave'a 2

Źródło: Mobile-review

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)