Samorządowy Informator SMS - ostrzeżenie prosto na komórkę

Samorządowy Informator SMS - ostrzeżenie prosto na komórkę
Kira Czarczyńska

01.09.2010 12:40, aktual.: 01.09.2010 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mijające właśnie lato nie szczędziło nam wody. Zdarzały się prawdziwe ulewy, po których rzeki szybko osiągały poziomy alarmowe. Powodzie w tym roku obejmowały duże obszary kraju i powodowały mnóstwo strat. Wielokrotnie były one spowodowane brakiem dostatecznej wiedzy o nadchodzącym zagrożeniu.

Samorządowy Informator SMS ma wypełnić tę lukę.

Samorządowy Informator SMS ma wypełnić tę lukę.

System jest właśnie uruchamiany w gminie Skawina. Jak można przeczytać na stronie internetowej gminy:

Inicjatywa zrodziła się w odpowiedzi na potrzebę szybkich i precyzyjnych informacji o nadchodzących niebezpieczeństwach związanych z gwałtownymi zmianami pogody, podniesieniem stanu wód, nadchodzących wichurach, utrudnieniach w ruchu drogowym oraz awariach prądu, gazu i wody, które wynikają z sytuacji kryzysowych.

Gmina Skawina została podzielona na grupy w zależności od zagrożeń i ich skutków z ostatnich miesięcy. Aby zarejestrować się w systemie, wystarczy wysłać jeden SMS o treści Tak.kra11 (kod swojego rejonu zamieszczony w udostępnianej mieszkańcom tabeli) na numer 661 000 112, (koszt SMS wg stawki operatora), by później bezpłatnie otrzymywać komunikaty drogą SMS-ową.

Ten wygodny sposób powiadamiania o zagrożeniach zaoferowała gminie firma SISMS Sp. z o. o., producent systemu Samorządowy Informator SMS. Za jego pomocą można zresztą nie tylko ostrzegać przed powodzią, ale także na przykład informować o:

  • innych zagrożeniach - wichury, powodzie, śnieżyce, katastrofy, epidemie,
  • imprezach kulturalnych, sportowych, turystycznych i akcjach organizowanych przez gminę,
  • awariach i remontach - pęknięta rura, brak wody, brak ciepła, droga zamknięta z powodu remontu,
  • sesjach Rady lub posiedzeniach komisji w ważnych sprawach

Warto dodać, że z założenia Samorządowy Informator SMS jest zupełnie wolny od komercyjnych reklam i ma służyć tylko komunikacji między gminą a jej mieszkańcami. Rejestrując się, można więc być spokojnym o to, że będą przychodzić tylko pożądane wiadomości.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)