Samotny Wilk Joego Devera już niedługo jako gra mobilna

Samotny Wilk Joego Devera już niedługo jako gra mobilna
Zbyszek Kowal

26.08.2013 16:21, aktual.: 26.08.2013 18:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli jesteście miłośnikami gier książkowych, to mam dla Was świetną wiadomość: jeszcze w tym roku na rynku pojawi się pierwszy rozdział gry Lone Wolf Blood on the Snow autorstwa Joego Devera. Stosowna umowa została podpisana przez Forge Replay oraz Bulkypix, samą grę zaś zapowiedziano na tegorocznym Gamescomie.

Na początek kilka słów o grach książkowych (gamebook) lub grach paragrafowych, jak również się je nazywa. Rozgrywka przypomina tę z gry fabularnej, ale przeznaczona jest tylko dla jednej osoby. W tego typu produkcjach dużą rolę odgrywa wyobraźnia. Gra polega na czytaniu opisów i dokonywaniu wyborów, z których każdy odsyła do innego paragrafu w książce. Podczas zabawy można zbierać przedmioty (stan posiadania zapisuje się na kartce) i ich używać. Zmieniają się także takie wartości jak siła czy punkty życia.

Obraz

Lone Wolf Joego Devera to jedna z bardziej popularnych gier książkowych, która już niedługo trafi na rynek w formie multimedialnej. Gracz nadal będzie mógł dokonywać wyborów, aby przenosić się do odpowiednich paragrafów w książce, ale wyobraźnia nie będzie już potrzebna. Odpowiednie animacje będą widoczne na ekranie smartfona lub tabletu.

[solr id="komorkomania-pl-185318" _url="http://komorkomania.pl/3114,app-store-inspekcja-program-do-panoram-360-nowa-polska-produkcja-oraz-duzo-darmowych-gier" _mphoto="app-store-inspektor-logo-4457861.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4324[/block]

Oprócz tego dostępne będą elementy zręcznościowe, wymagające od gracza refleksu. Kreślenie palcem magicznych znaków na ekranie pozwoli wygrywać trudne pojedynki, dzięki czemu fabuła Samotnego Wilka będzie posuwała się do przodu. Nie zabraknie także minigierek (otwieranie zamków), które urozmaicą rozgrywkę.

Joe Dever's Lone Wolf Gamescom 2013 teaser

Tytuł na razie jest w fazie początkowej, a producenci nie udostępnili szczegółów. Pewne jest natomiast, że Samotny Wilk będzie się pojawiał w następujących po sobie rozdziałach. Czy będą to gry darmowe czy płatne, dopiero się okaże. Premiera jest przewidziana na listopad tego roku.

Źródło: DroidGamers

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)