Samotny wilk Joego Devera za jednego dolara!

Samotny wilk Joego Devera za jednego dolara!
18.02.2014 19:58
Samotny wilk Joego Devera za jednego dolara!
Zbigniew Kowal
Zbigniew Kowal

Mam bardzo dobre wieści dla miłośników gier książkowych. Zapowiedziana na ostatnim Gamecomie gra Joe Dever's Lone Wolf jest dostępna w promocyjnej cenie. Autorem scenariusza jest oczywiście Joe Dever, a stroną techniczną zajęli się specjaliści z BulkyPix. Efekt końcowy jest rewelacyjny.

Na początek kilka słów o grach książkowych (gamebook) czy grach paragrafowych, jak również się je nazywa. Rozgrywka przypomina grę fabularną, ale przeznaczona jest tylko dla jednej osoby. W tego typu produkcjach dużą rolę odgrywa wyobraźnia grającego.

Gra polega na czytaniu opisów i dokonywaniu wyborów, z których każdy odsyła do innego paragrafu w książce. Podczas zabawy można zbierać przedmioty (stan posiadania zapisuje się na kartce) i ich używać. Zmieniają się także takie wartości, jak siła czy punkty życia.

412077858505425830

W przypadku mobilnej odsłony Lone Wolfa wyobraźnia nie odgrywa aż tak dużej roli, ponieważ twórcy postanowili połączyć narrację tekstową z trójwymiarową grafiką. Eksploracja, rozmowy oraz wybory dokonują się w tradycyjnej książkowej formie. Z kolei walka odbywa się w formie graficznej (nawiązanie do takich tytułów jak Infinity Blade 3).

Screenshoty i filmik mogą sprawiać mylne wrażenie, że gra została opracowana na silniku Unreal Engine. W rzeczywistości za odpowiednie wyświetlanie animacji odpowiada środowisko Unity. Nie zmienia to jednak faktu, że gra wygląda imponująco. W App Store znajdziecie pierwszy rozdział całej historii, która docelowo składa się z trzech dodatkowo płatnych epizodów.

Joe Dever's Lone Wolf - Blood on the Snow launch trailer

W dniu premiery gra kosztowała 4,49 euro, co za 25 procent całej fabuły było dość wygórowaną kwotą. Teraz można ją pobrać za dolara. Uwaga: aplikacja nie współpracuje z iPadami pierwszej generacji i telefonami starszymi niż iPhone 4S. Gra w podobnej cenie jest dostępna także w Google Play.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)