Bixby oficjalnie. Samsung zapowiada wirtualnego asystenta z Galaxy S8

Bixby oficjalnie. Samsung zapowiada wirtualnego asystenta z Galaxy S8

Bixby oficjalnie. Samsung zapowiada wirtualnego asystenta z Galaxy S8
Źródło zdjęć: © AGSANDREW / DEPOSITPHOTOS.COM
Łukasz Skałba
21.03.2017 09:23, aktualizacja: 24.03.2017 12:39

Apple Siri, Google Assistant, Microsoft Cortana, Amazon Alexa - wszyscy duzi racze mają własnych asystentów głosowych. Samsung również miał S Voice, jednak jest to rozwiązanie niepełne i przestarzałe. Nawet w czasach jego debiutu mało kto traktował go poważnie. Dlatego powstał Bixby. Według Koreańczyków, ma on być prawdziwą rewolucją.

Samsung w notce prasowej zwraca uwagę na pewien problem. Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń przepełnionych różnymi nowymi funkcjami. Jednak jak innowacyjne by one nie były, i tak często użytkownikom ciężko się do nich dokopać poprze gąszcz drzewek w interfejsie menu.

Interfejs Bixby ma spowodować, że to nie użytkownik ma się uczyć (obsługi) każdego nowego urządzenia, tylko urządzenie ma się uczyć użytkownika i do niego automatycznie dostosowywać.

3 przewagi Bixby nad innymi rozwiązaniami

Po pierwsze, Samsung zwraca uwagę na problem związany z wybiórczością asystentów głosowych. Jeśli współpracują one z jakąś aplikacją to zazwyczaj wspierają one tylko kilka wybranych, podstawowych funkcji. Część czynności nadal użytkownik musi wykonać dotykowo.

Samsung chce tego uniknąć i twierdzi, że jeśli Bixby będzie zapewniał wsparcie dla danej aplikacji, to będzie to wsparcie pełne. Oznacza to tyle, że głosowo będziemy mogli obsłużyć wszystkie jej funkcje. Inaczej mówiąc, wszystko co możemy zrobić za pomocą ekranu dotykowego, będziemy mogli również zrobić do smartfona mówiąc.

Po drugie, Samsung twierdzi, że dotychczasowe rozwiązania dyktują nam pewną kolejność działań i nie są w pełni uzależnione od kontekstu. Bixby ma wyeliminować ten problem. Asystent Samsunga ma dokładnie wiedzieć, w którym miejscu aplikacji znajduje się użytkownik i dostosować swoje reakcje tak, aby użytkownik mógł na obecnym etapie działania wykorzystać jego potencjał w pełni.

Po trzecie, Samsung w informacji prasowej zapewnia, że Bixby zrozumie nas znacznie lepiej i że będzie bardziej ludzki. Koncern zarzuca innym rozwiązaniom to, że wymagają one od użytkowników używania określonych formułek i konkretnych słów.

Bixby będzie się starał zrozumieć użytkownika niezależnie od tego, w jaki sposób ten "zagada" do smartfona. Producent sugeruje również, że nawet w przypadku niepełnych informacji, nowy asystent głosowy będzie w stanie domyślić się, o co chodziło użytkownikowi.

Galaxy S8 z dodatkowym przyciskiem Bixby

Samsung zapowiedział, że Bixby zadebiutuje wraz z nowym flagowcem Galaxy S8. Będzie on wyposażony w dodatkowy przycisk, którego jedynym zadaniem będzie aktywacja nowego asystenta.

Na początku będzie on współpracował tylko z wybranymi aplikacjami systemowymi. Ale w przyszłości ma się to zmienić, gdyż Samsung rozważa szybkie udostępnienie deweloperom odpowiednich narzędzi.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że plany Samsunga wobec Bixby są całkiem poważne. W niedalekiej przyszłości asystent Bixby ma stać się sercem nie tylko smartfonów, ale również inteligentnych sprzętów RTV i AGD - chociażby lodówek czy pralek. Plany ambitne. Czy uda się je zrealizować? Więcej dowiemy się 29 marca, kiedy to Galaxy S8 zostanie oficjalnie zaprezentowany. Szkoda tylko, że najpewniej nie uświadczymy wsparcia dla języka polskiego.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)