Samsung chce kupić licencję na webOS?

Samsung chce kupić licencję na webOS?30.06.2011 16:00
HP TouchPad
HP TouchPad
Paweł Żmuda

Szef firmy HP (właściciela systemu webOS) w jednym z wywiadów pochwalił się, że amerykańska korporacja prowadzi zaawansowane rozmowy z producentami, którzy chcieliby wypuszczać urządzenia oparte na webOS.

Leo Apotheker nie zdradził oczywiście, którzy producenci komórek i tabletów są zainteresowani webOS. Zapewnił jednak, że możliwość wypuszczenia sprzętu z webOS kusi konkurencję.

Prowadzimy rozmowy z wieloma producentami, jednak nie mogę zdradzić z iloma - powiedział.

Według nieoficjalnych informacji pochodzących od trzech niezależnych osób zbliżonych do firm wykorzystaniem webOS zainteresowany jest koreański Samsung. Niestety, Jason Kim, rzecznik Samsunga, odmówił udzielenia bliższych informacji na temat ewentualnych negocjacji. W każdym razie - nikt oficjalnie nie zaprzeczył plotce.

Osoba zbliżona do sprawy uważa, że wybór webOS może być próbą uniezależnienia się od Google'a, na którego systemie oparte są flagowe modele Samsunga. Współpraca z HP ma być ucieczką od ewentualnych ograniczeń, jakie Google może nałożyć na producentów w przyszłości. Na początku czerwca mówiło się również o tym, że webOS zainteresowany jest kolejny producent mocno związany z Androidem - HTC.

Źródło: bloomberg

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)