Samsung chce poznać iPada 3 i iPhone'a 5 przed premierą

Samsung chce poznać iPada 3 i iPhone'a 5 przed premierą

Galaxy Tab 8.9
Galaxy Tab 8.9
Paweł Żmuda
30.05.2011 09:20, aktualizacja: 30.05.2011 11:20

Wydawać by się mogło, że spory prawne między Apple'em i Samsungiem skończą się tak szybko, jak się zaczęły. To tylko pozory. Koreański producent sprzętu i podzespołów ponownie uruchomił dział prawniczy. Tym razem zażądał od Apple'a... pokazania iPada 3 oraz iPhone'a 5. Po co?

W kwietniu Apple pozwał Samsunga w związku z wykorzystaniem elementów interfejsu oraz wyglądu telefonów Apple'a. Dzień później Samsung pozwał giganta z Cupertino w Korei, Niemczech i w Japonii. Poszło o naruszenie aż 10 patentów - między innymi o technologię bezprzewodowej transmisji danych. Z czego wynika ostatni ruch prawników Samsunga?

Wniosek Samsunga
Wniosek Samsunga

Przedstawiciele Samsunga chcą sądowego wglądu w nowe produkty z Cupertino, by ocenić ewentualne podobieństwa. Dział prawny koreańskiego producenta chce też przygotować się na ewentualne działania prawników koncernu Jobsa w przyszłości.

Wniosek jest reakcją na działania prawników Apple'a, którzy zażądali przed sądem dostępu do nowych sprzętów Samsunga - Galaxy S II, Galaxy Tab 8.9, Galaxy Tab 10.1, Samsunga Infuse 4G oraz Droid Charge. Prawnicy Apple'a doczekali się spełnienia żądań i sądowego wglądu w projekty Koreańczyków. Ciekawe, czy Samsungowi też się uda.

Źródło: engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)