Samsung Galaxy B, czyli smartfon bezramkowy (i różny od iPhone'a)?

Ramka w Avili była spora, w Galaxy B całkiem zniknie (fot. mirkom.sisx.pl)
Ramka w Avili była spora, w Galaxy B całkiem zniknie (fot. mirkom.sisx.pl)
Kamil Homziak

24.02.2012 16:30, aktual.: 24.02.2012 17:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeszcze do niedawna wyświetlacze zajmowały niewielką część frontu obudowy i towarzyszyła im szeroka ramka, która mało komu przeszkadzała. Wkrótce, w erze supercienkich i czterordzeniowych smartfonów, za sprawą Samsunga Galaxy B ma całkowicie zniknąć.

Oczywiście, wspomniane oznaczenie to nazwa robocza. Co prawda literkę B można kojarzyć z angielskim słowem "bezel" oznaczającym właśnie obramowanie ekranu, tyle że w nomenklaturze Samsunga do tej pory oznaczało ono telefony o dużej wytrzymałości z serii Solid.

Według redaktorów SlashGear premiera miałaby się odbyć w drugim lub trzecim kwartale bieżącego roku. Na temat parametrów technicznych wiadomo niewiele, poza obowiązkową dla serii Galaxy obecnością Androida. Oprócz tego wspomina się o dużym (pewnie ponad 4,5 cala) ekranie AMOLED, który miałby zajmować prawie całą przednią część obudowy, z wyjątkiem niewielkiej ilości miejsca na górze przeznaczonej na głośnik oraz przednią kamerę.

Nie wiadomo też w jaki sposób Samsungowi udało się wyprodukować "smartfon bezramkowy", ale Koreańczycy zarzekają się, że prace nad tego typu urządzeniem trwały od zeszłego roku. Możliwe też, że Galaxy B to kryptonim roboczy Galaxy S III, a spółka specjalnie korzysta z innej nazwy, aby odciągnąć uwagę technologicznych maniaków. Jeśli rzeczywiście tak będzie, to trzecia eska wreszcie może wprowadzić jakąkolwiek innowację i autorską myśl do designu flagowego modelu, który (nie oszukujmy się) był mocno wzorowany na iPhone'ie...

Źródło: Slashgear

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)