Galaxy Fold: przed wprowadzeniem go na rynek Samsung stworzył... 1000 różnych prototypów

Galaxy Fold: przed wprowadzeniem go na rynek Samsung stworzył... 1000 różnych prototypów

Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold
Źródło zdjęć: © materiały prasowe
Patryk Korzeniecki
19.11.2019 15:26, aktualizacja: 20.11.2019 10:44

Samsung Galaxy Fold to urządzenie niewątpliwie nowatorskie i nieszablonowe. Niemniej ciekawy jest etap projektowania i filozofia, która za nim stoi.

Samsung Galaxy Fold jako nowa forma urządzenia

Samsung wyszedł z założenia, żeby upodobnić obsługę Galaxy Folda do obsługi rzeczy z życia codziennego. Rozkładamy książki, rozkładamy portfele przy ich otwieraniu - dlaczego by nie rozłożyć telefonu? Dzięki temu korzystanie z niego stałoby się bardziej naturalne. Producent przed zaprojektowaniem Galaxy Folda przestudiował, w jaki sposób składają i rozkładają się przedmioty codziennego użytku oraz jakie wady i zalety cechują każdy sposób.

Samsung Galaxy Fold - pieśń przyszłości
Samsung Galaxy Fold - pieśń przyszłości© materiały prasowe

Jak tłumaczy Samsung, zespół projektantów pracował z inżynierami nad najbardziej wygodnym i cieszącym oczy sposobem otwierania smartfona. Na potrzeby badań stworzono aż 1000 prototypów wykonanych z rozmaitych materiałów, włączając w to płyty z pianki i tekstylia. Końcowym efektem procesu jest Samsung Galaxy Fold składający się do środka.

Samsung Galaxy Fold: optymalizacja doświadczeń

Samsung Galaxy Fold zdaniem producenta zapewnia znane i komfortowe doświadczenie dla użytkownika. W czasie rozwijania technologii, od nowego typu ekranu do zawiasu, Samsung starał się stworzyć projekt pozwalający zarówno na łatwą obsługę jedną ręką, jak i wygodne korzystanie z dużego ekranu.

Samsung Galaxy Fold - ekran pomocniczy
Samsung Galaxy Fold - ekran pomocniczy© materiały prasowe

Samsung Galaxy Fold wyposażono w duży ekran Infinity Flex o przekątnej aż 7.3 cala. Został tak zaprojektowany, aby składał się do optymalnego rozmiaru pozwalającego na wygodne noszenie. Co do zawiasu - nie tylko zapewnia odpowiednie wrażenie przy rozkładaniu, ale także chroni złożony ekran.

Samsung Galaxy Fold - zawias
Samsung Galaxy Fold - zawias© materiały prasowe

Wielkość i proporcje Samsunga Galaxy Folda zostały zoptymalizowane pod obsługę zarówno jedną, jak i dwiema rękami, nie ujmując jednocześnie jego wielozadaniowości. Forma telefonu jest symetryczna - obie części mają taki sam kształt, objętość i wymiary. Samsung zadbał też o odpowiednie wyważenie konstrukcji. Zastosowanie dwóch akumulatorów było konsekwencją tej idei.

Samsung Galaxy Fold - zasialnie rozbito na dwa ogniwa
Samsung Galaxy Fold - zasialnie rozbito na dwa ogniwa© materiały prasowe

Umieszczenie czytnika linii papilarnych również jest nieprzypadkowe. Znajduje się on tam, gdzie użytkownik kładzie kciuk - intuicyjne i oczywiste.

Samsung Galaxy Fold został zapakowany ekologicznie

Samsung Galaxy Fold jest niewątpliwie urządzeniem futurystycznym, jednak to nie jedyny aspekt, o który zatroszczył się koreański gigant technologiczny.

Samsung Galaxy Fold - opakowanie
Samsung Galaxy Fold - opakowanie© materiały prasowe

Samsung zapakował swój rozkładany smartfon w przyjazne dla planety materiały. Jest to pierwszy telefon tego producenta, który tak konsekwentnie podszedł do tego zagadnienia. Pudełko Samsunga Galaxy Folda jest wielopoziomowe, co nawiązuje do konstrukcji urządzenia i w zamyśle firmy powoduje, że doświadczenie zaczyna się już w momencie otworzenia pudełka.

Samsung Galaxy Fold - aparaty
Samsung Galaxy Fold - aparaty© materiały prasowe

Miałem już okazję pobawić się Foldem. Zaginający się do wewnątrz ekran wygląda obłędnie, a miejsce zgięcia nie jest tak odczuwalne pod palcem jak mi się wydawało.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)