Samsung Galaxy Fold z uszkodzonym wyświetlaczem. Producent bada sprawę

Samsung Galaxy Fold z uszkodzonym wyświetlaczem. Producent bada sprawę

Samsung Galaxy Fold trafia do pierwszych klientów
Samsung Galaxy Fold trafia do pierwszych klientów
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek
27.09.2019 10:09, aktualizacja: 27.09.2019 12:23

Składany Samsung Galaxy Fold trafia już do pierwszych klientów. Poprawiona wersja obudowy ma gwarantować większe bezpieczeństwo komponentów, ale w praktyce i tak trzeba uważać, by zbyt szybko nie uszkodzić sprzętu. Do sieci trafił opis pierwszego problematycznego przypadku.

Klienci na wybranych rynkach mogą już kupować składanego Samsunga Galaxy Fold. Po wielu miesiącach oczekiwania i prac nad poprawą usterek, urządzenie zostało zmodyfikowane i producent uznał, że może już znaleźć swoich nabywców.

Przypomnijmy, że wcześniejszym problemem był łatwo psujący się wyświetlacz. Pierwsi recenzenci pierwotnej wersji Folda szybko uszkodzili swoje sprzęty.

Samsung zbadał sprawę i zdecydował się zmodyfikować konstrukcję składanego smartfona. Fold zyskał dodatkowe uszczelnienie, inną konstrukcję zawiasu oraz większą folię zabezpieczającą ekran i ostatecznie został niedawno wprowadzony na rynek.

Nowa konstrukcja, znany problem

Okazuje się, że nawet te zabezpieczenia nie są wystarczające, by uniknąć problemów. Na łamach serwisu TechCrunch opisano przypadek poprawionego już Folda, w którym po jednym dniu używania uszkodził się wyświetlacz.

Defekt na wyświetlaczu Samsunga Galaxy Fold
Defekt na wyświetlaczu Samsunga Galaxy Fold© TechCrunch

W miejscu zgięcia pojawiło się niewielkie, aczkolwiek zauważalne przebarwienie. Na razie nie wiadomo, w wyniku czego powstało, a jedną z hipotez jest odruchowe naciskanie wyświetlacza w miejscu zgięcia podczas jego składania. Sprzęt został wysłany do Samsunga, który zamierza zbadać problem.

Samsung uczy, jak prawidłowo używać Folda

Warto zwrócić uwagę, że użytkownicy Samsunga Galaxy Fold powinni przestrzegać wielu zaleceń związanych z korzystaniem z urządzenia, które mogą wydawać się nietypowe.

Konieczne jest między innymi delikatne dotykanie powierzchni ekranu. Aby uniknąć problemów, producent zdecydował się nawet szkolić klientów przed zakupem.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)