Samsung Galaxy Gear, Galaxy Note III i Galaxy Note 12.2 na zdjęciach

Samsung Galaxy Gear, Galaxy Note III i Galaxy Note 12.2 na zdjęciach

Samsung Galaxy Gear (fot. venturebeat.com)
Samsung Galaxy Gear (fot. venturebeat.com)
Miron Nurski
02.09.2013 09:50, aktualizacja: 02.09.2013 11:50

W najbliższą środę odbędzie się impreza Samsung Unpacked 2013, na której Koreańczycy pokażą kilka nowych produktów. Utrzymywanie wszystkiego w tajemnicy szło im nie najgorzej, jednak ostatecznie wszystkie nadchodzące nowości wyciekły tuż przed premierą.

Za pierwszym wyciekiem stoi serwis VentureBeat, a dotyczy on zegarka Galaxy Gear. Na wstępie trzeba jednak zaznaczyć, że jego redaktorzy dotarli jedynie do deweloperskiego prototypu, a nie finalnej wersji produktu. Co to oznacza w praktyce? Możemy być niemal pewni, że wzornictwo prototypu jest prowizoryczne i że zegarek będzie wyglądał inaczej.

Obraz

Niemniej jednak urządzenie trafiło w ręce deweloperów po to, by mogli oni przygotować na nie aplikacje i dokładnie sprawdzić ich działanie, więc aspekty techniczne, takie jak gabaryty, specyfikacja i - przede wszystkim - rozmiar ekranu, powinny zostać niezmienione. Raczej nie potwierdzą się zatem wcześniejsze plotki o tym, jakoby wyświetlacz miał być zakrzywiony.

Obraz

Zegarek jest ponoć bardzo duży - jego przekątna wynosi ok. 3 cali. Sam ekran OLED może więc mieć ok. 2,5-calową przekątną, o czym mówiło się już wcześniej.

Gear został wyposażony w pulsometr i zestaw aplikacji do monitorowania aktywności, takich jak S Health. Nawet 4-megapikselowy aparat prawdopodobnie znalazł się na pasku głównie po to, by umożliwić użytkownikom wygodne fotografowanie posiłków. Nie jest to bynajmniej ukłon w stronę fanów Instagrama, tylko osób, które podczas diety zamierzają prowadzić dziennik.

Obraz

Na zapięciu ulokowano niewielkie głośniczki, które posłużą m.in. do komunikowania się z asystentem S Voice.

Zegarek ma być oczywiście swoistym przedłużeniem smartfona, więc za pomocą Geara sprawdzimy powiadomienia o nieodebranych połączeniach czy przeczytamy e-maile i statusy znajomych w serwisach społecznościowych. Największym rozczarowaniem wydaje się krótki czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Według przecieków ma on wynosić ok. 10 godzin. Mam nadzieję, że akurat te wieści się nie potwierdzą - byłby to wręcz tragiczny wynik.

Tymczasem Techkiddy opublikował pierwsze rzekomo prawdziwe zdjęcie Galaxy Note’a III. Zostało ono oczywiście zrobione miską zupy, więc niewiele widać, jednak w oczy rzuca się zdecydowanie bardziej kanciasta obudowa niż w przypadku innych przedstawicieli linii Galaxy.

Samsung Galaxy Note III (fot. techkiddy.blogspot.in)
Samsung Galaxy Note III (fot. techkiddy.blogspot.in)

Czy fotka jest wiarygodna? Trudno powiedzieć, ponieważ Techkiddy ma na swoim koncie i celne, i kompletnie nietrafione przecieki. Poza tym słuchawka do złudzenia przypomina obudowy, w które Samsung lubi zamykać swoje prototypy.

Mniej więcej w tym samym czasie w koreańskim serwisie MovePlayer pojawiła się rycina przedstawiająca ponoć tablet Galaxy Note 12.2, o którym plotkuje się od kilku tygodni.

Obraz

Są to dwa zupełnie inne produkty, a przecieki z nimi związane pochodzą z niezależnych od siebie źródeł, jednak nietrudno zauważyć, że stylistyka urządzeń jest bardzo podobna. Być może faktycznie jest coś na rzeczy i nadchodzący przedstawiciele linii Galaxy Note zapoczątkują nowe wzornictwo mobilnych gadżetów Samsunga. Na odpowiedź na to pytanie nie będziemy musieli długo czekać, bo wszystko wyjaśni się już 4 września.

Źródło: MovePlayerTechkiddyVentureBeat

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)