Samsung Galaxy Nexus... bez Flasha!

Nie ma Flasha!
Nie ma Flasha!
Bartosz Dul

19.11.2011 15:30, aktual.: 19.11.2011 16:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wyszło na jaw, że Samsung Galaxy Nexus nie ma zainstalowanego Flasha. W związku z tym smartfon z najnowszym Androidem (4.0) nie wyświetla niektórych stron WWW w 100%. Przynajmniej chwilowo.

Galaxy Nexus nie ma fabrycznie zainstalowanej aplikacji Adobe Flash Player. Co więc robi nabywca telefonu? Zagląda do Android Marketu w poszukiwaniu tej aplikacji. Co widzi?

Widzi dokładnie to samo co użytkownicy wielu low-endowych smartfonów z Androidem, czyli wszystko poza poszukiwaną aplikacją. Wydawać by się mogło, że będzie to duży problem dla użytkowników, w końcu Adobe zapowiedziało, że nie zamierza dłużej rozwijać technologii Flash na smartfony i tablety (winą za taki stan rzeczy obarcza się m.in. Apple'a).

Czy w świetle ostatnich wydarzeń jest nadzieja na to, że w Ice Cream Sandwich pojawi się jeszcze Flash? Kto z użytkowników Androida chce, żeby tak wyglądała jego przeglądarka?

Na szczęście tak. Pomimo zaistniałej sytuacji Adobe zamieści w Android Markecie aplikację Adobe Flash Player, gdy tylko zoptymalizuje ją pod Ice Cream Sandwich.

Wyglądałoby to co najmniej dziwnie, gdyby najnowszy smartfon z Androidem nie obsługiwał tej technologii. Z drugiej strony wszystko wskazuje na to, że Sieć w urządzeniach zmierza ku standardowi HTML5. Lepiej jednak, by użytkownicy Androida nie byli zupełnie pozbawieni dostępu do opuszczonego Flasha.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)