Samsung Galaxy Note 20+ wycieka. Oto jak ma wyglądać

Samsung Galaxy Note 20+ wycieka. Oto jak ma wyglądać

Samsung Galaxy Note 20+ - wizualizacja bazująca na przeciekach
Samsung Galaxy Note 20+ - wizualizacja bazująca na przeciekach
Źródło zdjęć: © twitter.com/OnLeaks / Pigtou.com
Miron Nurski
25.05.2020 10:55, aktualizacja: 25.05.2020 12:55

Samsung Galaxy Note 20+ pod względem wizualnym ma czerpać garściami z Note'a 10 i S20 Ultra. Wygląda jednak na to, że nie zabraknie świeżych pomysłów.

Za wyciek odpowiada OnLeaks, który wspólnie z serwisem Pigtou przygotował wizualizacje nadchodzącego smartfonu Samsunga. Bazują one na szkicach przemysłowych i są stylizowane na fotki prasowe.

Samsung Galaxy Note 20+ - tak ma wyglądać

Jako że wspomniane źródło już wielokrotnie udowodniło swoją wiarygodność, możemy założyć, że Galaxy Note20+ będzie się prezentował mniej więcej tak:

Samsung Galaxy Note 20+ - wizualizacja bazująca na przeciekach
Samsung Galaxy Note 20+ - wizualizacja bazująca na przeciekach© twitter.com/OnLeaks / Pigtou.com

Z przodu smartfon ma być bardzo podobny do ubiegłorocznego Note'a 10+, ale ekran z wycentrowanym otworem ma odrobinę urosnąć z 6,8 do 6,9 cala. Wymiary obudowy mają wynosić 165 x 77,2 x 7,6 mm. W przypadku poprzednika było to 162,3 x 77,2 x 7,9 mm.

Poczwórny aparat - zgodnie z aktualnymi trendami - ma wylądować w dużej prostokątnej wysepce. Wyciek potwierdza obecność peryskopowego teleobiektywu (zapewne generującego 4-krotne przybliżenie optyczne) oraz sensora ToF.

Według wizualizacji główne obiektywy będą wizualnie wyeksponowane, ale trzeba mieć na uwadze, że dobór kolorów to jedynie domysły grafika, który miał dostęp wyłącznie do schematów zdradzających rozmieszczenie poszczególnych elementów. Warto sobie przypomnieć, jak na wczesnych wizualizacjach wyglądał S20 Ultra.

Aparat Galaxy S20 Ultra na wizualizacji i zdjęciu prasowym
Aparat Galaxy S20 Ultra na wizualizacji i zdjęciu prasowym

Jak widać, ostatecznie rzeczywistość zauważalnie minęła się z wyobrażeniami grafika, więc podobnie może być w tym przypadku.

Samsung Galaxy Note 20 może mieć rysik po drugiej stronie

Z nowych wizualizacji wynika, że S Pen zostanie umieszczony po lewej, a nie - jak dotychczas - po prawej stronie. Jeśli przecieki się potwierdzą, utrudni to korzystanie z rysika osobom praworęcznym.

Samsung Galaxy Note 20+ - wizualizacja bazująca na przeciekach
Samsung Galaxy Note 20+ - wizualizacja bazująca na przeciekach© twitter.com/OnLeaks / Pigtou.com

Skąd taka decyzja? Na razie możemy się jedynie domyślać, ale nie jest tajemnicą, że w czasach, w których projektanci walczą o każdy milimetr sześcienny, zarezerwowanie sporej przestrzeni dla rysika jest dla Samsunga sporym wyzwaniem. Może Koreańczycy chcą na przykład, by bateria wypełniała całą długość telefonu, co wymusiło przeniesienie S Pena na tę samą stronę, po której znajduje się aparat.

Samsung Galaxy Note 20: kiedy pramiera?

Od 2015 roku wszystkie kolejne Note'y były prezentowane w sierpniu. Zapewne Samsung miał podobne plany na ten rok, ale nie wiadomo, czy te nie zostaną pokrzyżowane przez koronawirusa.

W wielu krajach na świecie pandemia jest jednak sukcesywnie wygaszana, więc niewykluczone, że do sierpnia sytuacja będzie na tyle stabilna, że premiera Galaxy Note'a 20 będzie mogła odbyć się rok po poprzedniku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)