Galaxy Note 5 będzie miał rysik sterowany głosem?

Galaxy Note 5 będzie miał rysik sterowany głosem?

Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 4
Źródło zdjęć: © Samsung
Konrad Błaszak
09.06.2015 11:02, aktualizacja: 09.06.2015 13:02

Na wrześniowych targach IFA zobaczymy prawdopodobnie następcę Galaxy Note'a 4. Wszyscy fani oczekują, że Samsung zaskoczy nas jakimiś rozwiązaniami, których próżno szukać u konkurencji. Jednym z nich może być automatyczny rysik sterowany głosem lub gestami.

Z licznych przecieków wiemy, że Koreańczycy pracują nad nowymi smartfonami, które zostaną pokazane jesienią. Project Zero 2 lub po prostu Galaxy S6 Plus będzie prawdopodobnie większą wersją Galaxy S6 edge. Najważniejszą z nadchodzących premier będzie jednak Galaxy Note 5.

Jak dowiadujemy się z Patently Mobile, Koreańczycy w grudniu zeszłego roku złożyli prośbę o przyznanie bardzo ciekawego patentu związanego ze stylusem.

Galaxy Note rysik
Galaxy Note rysik© patentlymobile.com

Dzięki rozwiązaniu opisanego w patencie rysik wysuwałby się dzięki gestom lub komendom głosowym. Ma to być możliwe dzięki dwóm elektromagnesom, z czego jeden byłby odpowiedzialny za jego wysuwanie, a drugi określałby wysokość wystającej części stylusa. To rozwiązanie pozwalałoby wysunąć go na odpowiednią wysokość. Oczywiście byłaby też blokada, która uniemożliwiałaby wypadnięcie stylusa. Patent zakłada również powiadomienie użytkownika o tym czy stylus jest już usunięty z urządzenia.

Nie wiadomo oczywiście, czy już w Galaxy Note 5 zobaczymy to rozwiązanie, ale moim zdaniem Samsung powinien je wprowadzić jak najszybciej. Nie jest to co prawda funkcja, która będzie rewolucyjna, ale może znacząco ułatwiać korzystanie z tak dużych smartfonów jakim są przedstawiciele serii Galaxy. Koreańczycy muszą jednak zadbać również o to, żeby przypadkowe komendy głosowe ani gesty nie aktywowały stylusa.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Jeśli chodzi o Galaxy Note'a 5, to poprzednie przecieki mówiły, że będzie on wyposażony w ekran o nieznanej wielkości i rozdzielczości 2K lub 4K. Za moc ma odpowiadać autorski procesor Exynos 7422. Czy do tego zestawu dojdzie automatycznie wysuwany rysik? Tego dowiemy się najpewniej już na początku września, bo właśnie wtedy ruszają berlińskie targi IFA 2015.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)