Galaxy Note 7 do sprzedaży wraca w czerwcu. Ile będzie kosztował?

Galaxy Note 7 do sprzedaży wraca w czerwcu. Ile będzie kosztował?

Samsung Galaxy Note 7
Samsung Galaxy Note 7
Źródło zdjęć: © Krzysztof Basel
Mateusz Żołyniak
26.04.2017 13:30, aktualizacja: 26.04.2017 15:43

Wszystko wskazuje na to, że Samsung Galaxy Note 7 niebawem znowu pojawi się w sprzedaży. Koreańskie media zdradzają już nawet szczegóły na temat dostępności i ceny urządzenia, które na rynku pojawi się z literką "R" w nazwie.

Galaxy Note 7R w sprzedaż od czerwca

Serwis ET News w jednym z ostatnich raportów wskazuje, że na rynku koreańskim już wkrótce znowu dostępny będzie Samsung Galaxy Note 7, który został wycofany ze sprzedaży przez problemy z wybuchającymi bateriami. Sugerowały to niedawne doniesienia, ale teraz dostaliśmy sporo konkretów.

ET News podaje, że high-endowy model giganta do sprzedaży trafi w czerwcu. Ma być dostępny zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Samsung do tego ma jasno komunikować, że to egzemplarze odnowione - mają wymienione baterie i poddane zostały szczegółowej kontroli bezpieczeństwa.

Wiele wskazuje, że w nazwie modelu może pojawić się literka "R", która odnosi się do angielskiego słowa "refurbished" (odnowiony). Do końca nie jest jasne, jakie ogniwa do Galaxy Note'a 7R ma włożyć firma, ale raport potwierdza, że mają mieć pojemność 3000 mAh lub 3200 mAh (oryginalny Note 7 miał baterię 3500 mAh). Przed kilkoma tygodniami na SamsungVN pojawiły się których, z którego wynika, że będzie to 3200 mAh.

Galaxy Note 7R
Galaxy Note 7R© samsungvn.com

Galaxy Note 7 będzie teraz sporo tańszy

Zaskoczeniem wielkim nie powinien być fakt, że sprzęt Samsunga będzie teraz dostępny w niższej cenie. Na starcie Galaxy Note 7 kosztował w Korei Południowej 989 890 wonów (ok. 3400 zł), a odnowiony model ma kosztować ok. 700 000 wonów, co po przeliczeniu daje jakieś 2400 zł.

Wynika to zarówno z faktu, że chodzi o urządzenia, które zostały naprawione, jak i tego, że od premiery urządzenia minęło już wiele miesięcy. Nie zmieni to jednak tego, że Galaxy Note 7 wciąż może być łakomym kąskiem dla wielu użytkowników. Tym bardziej, że oferuje kilka przewag nad modelem Galaxy S7 edge, który wyceniony jest na podobną kwotę.

Rozsądna decyzja Samsunga

Ponowne wprowadzenie Note'a 7 do sprzedaży jest sensownym ruchem ze strony Samsunga. Gigant na odnowionych modelach nie zarobi kroci, więc nie zmniejszy wyraźnie strat poniesionych przy wprowadzaniu urządzenia, które błyskawicznie wycofano ze sprzedaży, ale może zwrócić się koszt jego produkcji.

Ten z pewnością nie był mały. Samsung dość szybko sprzedał nieco ponad 3 mln egzemplarzy Note'ów 7. Należy też pamiętać o licznych partiach, które pozostały w magazynach i miały dopiero trafi do dystrybutorów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)