Samsung znalazł przyczynę samozapłonów Galaxy Note'a 7

Samsung znalazł przyczynę samozapłonów Galaxy Note'a 7

Samsung znalazł przyczynę samozapłonów Galaxy Note'a 7
Miron Nurski
16.01.2017 09:30, aktualizacja: 16.01.2017 14:57

Dlaczego Galaxy Note'y 7 wybuchały? Samsung zna już odpowiedź.

Winna bateria

"Zaznajomiony ze sprawą" informator agencji Reuters twierdzi, że do samozapłonów Note'a 7 dochodziło przez wadliwą baterię. Takie są ponoć wyniki śledztwa, które Samsung prowadził przez wiele miesięcy.

To, że bateria sama w sobie była przyczyną, wbrew pozorom nie było takie oczywiste. Do produkcji telefonu Samsung użył akumulatorów pochodzących od dwóch różnych dostawców. Początkowo sądzono, że baterie jednego z producentów mają wadę fabryczną, ale szybko okazało się, że problem obejmuje urządzenia z ogniwami pochodzącymi z różnych fabryk. Wtedy zaczęto rozglądać się za innymi potencjalnymi przyczynami.

Jednym z głównych podejrzanych była ciasna, zaokrąglona przy krawędziach obudowa, która miała naciskać na akumulator, wywołując niepożądane reakcje chemiczne. Pod uwagę brano także oprogramowanie mogące źle zarządzać przepływem energii podczas ładowania.

Wyniki śledztwa wiele komplikują

Jestem pewien, że Samsung liczył na to, że winna okaże się obudowa. W takim wypadku przyczynę samozapłonów dałoby się łatwo wyeliminować, zostawiając akumulatorowi więcej luzu.

Rozwiązanie problemu z bateriami będzie znacznie bardziej skomplikowane, skoro ani Samsung, ani dwie firmy odpowiedzialne za ich produkcję, wcześniej go nie zauważyły. Wyeliminowanie usterki pociągnie za sobą mnóstwo testów, wszak usunięcie jednego problemu może spowodować kolejny.

Pamiętajmy, że Samsung zdążył wprowadzić na rynek ok. 2,5 miliona telefonów, a znanych przypadków samozapłonów było ponad 100. Łatwo sobie zatem wyobrazić, jak trudno jest znaleźć tego typu problem, skoro można przetestować kilkanaście tysięcy egzemplarzy i - statystycznie - nie doprowadzić do samozapłonu ani jednego.

Nic więc dziwnego, że Galaxy S8 zobaczymy prawdopodobnie później niż poprzedników

Samsung przyzwyczaił nas już do tego, że nowe smartfony z linii Galaxy S prezentuje na przełomie lutego i marca podczas barcelońskich targów MWC. Tym razem mówi się o kwietniu.

Jak dowiedział się Reuters, przyczyna samozapłonów Note'a 7 ma zostać ujawniona oficjalnie 23 stycznia - dzień przed publikacją wyników finansowych za czwarty kwartał 2016. Koh Dong-jin - szef działu mobilnego Samsunga - ma także zdradzić, jakie środki firma podjęła, aby zapobiec tego typu problemom w przyszłości. Koreańczycy będą musieli się postarać, by odbudować zaufanie konsumentów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)