Samsung Galaxy Note 8 - wycieka niemal pełna specyfikacja

Samsung Galaxy Note 8 - wycieka niemal pełna specyfikacja

Samsung Galaxy Note 8 - wycieka niemal pełna specyfikacja
Miron Nurski
02.08.2017 17:36, aktualizacja: 02.08.2017 19:36

Niedawno dowiedzieliśmy się, jak Galaxy Note 8 będzie wyglądał. Teraz dochodzą do tego szczegółowe informacje dotyczące wyposażenia. Jest dobrze.

Za wyciek specyfikacji odpowiada ten sam człowiek, który przed kilkoma dniami opublikował wysokiej jakości zdjęcia Galaxy Note'a 8 - Evan Blass z serwisu VenureBeat.

Wyposażenie techniczne ma się prezentować następująco:

Note 8 ma mieć odrobinę większy ekran niż Galaxy S8+ (6,3 cala zamiast 6,2 cala), ale o niezmienionej rozdzielczości i proporcjach. Zastosowany układ ma pozostać ten sam. Na minus jedynie mniejsza bateria (3300 zamiast 3500 mAh), ale jakoś trzeba było zmieścić rysik. Obudowa ma być wodoszczelna (IP68).

Do plusów zaliczyć natomiast 6 GB pamięci operacyjnej w standardzie. Porównania Galaxy S8 (4 GB RAM-u) z azjatyckim wariantem z 6 GB RAM-u pokazują, że dodatkowe 2 GB robią robotę.

Parametry podwójnego aparatu nie zgadzają się ze wcześniejszymi wyciekami

Aparat główny ma takie same parametry, co Galaxy S8. Wcześniej mówiło się jednak, że druga, dodatkowa matryca zostanie uzbrojona w obiektyw dający trzykrotne przybliżenie optyczne. Evan Blass twierdzi, że przybliżenie będzie dwukrotne - jak w iPhonie 7 Plus.

Dziwna sprawa, bo ostatnio Samsung chwalił się możliwościami swojej nowej matrycy. Na jednej z grafik prezentujących funkcję Smart Zoom zestawiono trzykrotny zoom cyfrowy z optycznym wykazując wyższość tego drugiego.

Obraz

Moja teoria - zakładając, że Blass się nie myli - jest taka: drugi aparat będzie przybliżał obraz dwukrotnie (optycznie), a oprogramowanie będzie dobierać informacje z drugiej matrycy, aby zapewnić przybliżenie trzykrotne bez wyraźnej straty jakości.

Obraz

Zaznaczam, że to tylko moje domysły, ale podobnie działa podwójny aparat Huaweia P10. Choć nie ma on teleobiektywu, telefon łączy informacje zbierane przez oba aparaty, aby dać dwukrotne przybliżenie "bezstratne". Huawei nazywa to rozwiązanie zoomem hybrydowym.

Dodatkowy aparat Note'a 8 ma być bardziej zaawansowany niż ten w iPhonie 7 Plus

Druga kamerka w iPhonie 7 Plus jest technologicznie wykastrowana; ma dużo ciemniejszą przysłonę (f/2,8 zamiast f/1,8 w aparacie głównym) i nie ma optycznej stabilizacji obrazu. Mało kto wie, ale w trudniejszych warunkach oświetleniowych iPhone używa często cyfrowego zoomu w aparacie głównym zamiast przełączać się na teleobiektyw, by zapewnić lepszą jakość zdjęcia.

Jeśli wierzyć Blassowi, oba aparaty w Galaxy Nocie 8 będą stabilizowane optycznie. Teleobiektyw ma być co prawda ciemniejszy (f/2,4), ale nie aż tak jak w iPhonie. Jeśli informacje te się potwierdzą, zoomowanie powinno działać sprawnie także po zmroku.

Może być drogo

Osoba stojąca za wyciekiem podtrzymuje swoje wcześniejsze doniesienia, jakoby Galaxy Note 8 miał kosztować w Europie ok. 1000 euro, czyli równowartość 4250 złotych.

Przypomnę jeszcze, że prezentacja telefonu odbędzie się 23 sierpnia w Nowym Jorku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)