Samsung Galaxy Note w sklepach nie w tym roku?

Samsung Galaxy Note w natarciu (fot. Slashgear)
Samsung Galaxy Note w natarciu (fot. Slashgear)
Kamil Homziak

05.09.2011 13:05, aktual.: 05.09.2011 15:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydawać by się mogło, że skoro dany koncern prezentuje nowy model podczas targów, to już wkrótce powinien on trafić do sprzedaży. Niestety, nie stanie się tak w przypadku Samsunga Galaxy Note, na którego trzeba będzie poczekać do 2012 roku.

Podobnie jak w przypadku Galaxy S II LTE, jeszcze przez kilka miesięcy trzeba będzie obejść się smakiem. O ile jednak w przypadku "eSki" mowa jest o drugim kwartale, to są szanse że Note na europejski rynek trafi nieco wcześniej, w trakcie trzech pierwszych miesięcy nowego roku. Powodem takiego stanu rzeczy jest choćby niedopracowane jeszcze oprogramowanie wielkiego (dosłownie) smartfonu - z tego powodu w trakcie targów IFA, przedstawiciel Samsunga nie pozwolił uruchomić benchmarka Quadrant, a jedynie test przeglądarki SunSpider, gdzie Note uzyskał wyniki lepsze od Galaxy S II (2894,4 ms vs 3584,3 ms).

Wiadomo też, że inżynierowie Koreańczyków pracują nad tym, aby aplikacje z Marketu były rozciągane i wyświetlane na całym ekranie (800x1280 pikseli), a nie tylko na jego części, co przy ekranie powyżej 5 cali wyglądałoby śmiesznie. Skoro jednak Galaxy Note nie trafi na sklepowe półki, czasu na doszlifowanie oprogramowania jest naprawdę sporo. Ciekawe także, czy cena smartfono-tabletu rzeczywiście będzie się plasować pomiędzy kosztem modeli i9000 i i9100.

Źródło: Phone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)