Samsung Galaxy S Advance, Ace 2 i mini 2 - przedstawienie modeli [wideo]
Targi MWC w Barcelonie przyniosły wiele premier nowych urządzeń. Samsung powiększył rodzinę smartfonów Galaxy. Dołączyły do niej: Galaxy S Advance, Galaxy Ace 2, oraz Galaxy mini 2. Jak się prezentują i czego możemy po nich oczekiwać?
03.03.2012 | aktual.: 03.03.2012 16:30
O modelach pisaliśmy już przy okazji ich oficjalnych prezentacji, ale warto rzuć okiem na nagrania prezentujące ich działanie.
Pierwszym z opisywanych smartfonów będzie Galaxy S Advance. Samsung wyposażył swój telefon w 4-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 480 x 800 pikseli i dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz. Działa on pod kontrolą systemu Android 2.3 Gingerbread. Pozostała część specyfikacji jest niemal taka sama jak w pierwszym Galaxy S I9000.
Niestety model powiela błędy swoich poprzedników. Materiał, z którego wykonano obudowę, to nadal ten sam błyszczący plastik, powoli stający się znakiem rozpoznawalnym high-endów Samsunga. Mam nadzieję, że nowy SGS III będzie inny.
Poniżej hands-on Galaxy S Advance.
Warto też zastanowić się nad sensem wprowadzania tego modelu. W zakresie sprzętu nie jest to już demon prędkości, wykonanie też pozostawia wiele do życzenia. Dla mnie jest to typowy odgrzewany kotlet – smartfon, na którego naciągną się klienci szukający nowego dwurdzeniowego i w miarę taniego sprzętu.
Samsung Galaxy Ace 2 to następca (obecnie) low-endowego modelu Galaxy Ace. Wersja oznaczona numerem 2 jest wyposażona w dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 800 MHz i pracuje pod kontrolą systemu Android 2.3 Gingerbread. Na pokładzie są również 3,8-calowy ekran o rozdzielczości 480 x 800 i 768 MB pamięci RAM. Warto zauważyć, że jest to pierwszy model z ekranem wykonanym w technologii Super PLS, która w porównaniu z matrycami IPS charakteryzuje się o 10% większą jasnością oraz lepszym oddaniem kolorów przy odpowiadających kątach widzenia.
Hands-on modelu Ace 2.
Samsung GALAXY Ace 2 Hands-on Review
Wydaje się, że Ace 2 może być godnym następcą modelu Ace. Nie jest to smartfon, który powala na kolana specyfikacją, ale będzie pozwalał na w miarę komfortowe korzystanie z Androida. Największym jego minusem jest wersja systemu Android – 2.3. Moim zdaniem Samsung mógłby pokusić się o Ice Cream Sandwich. Przy takich parametrach działałby sprawnie i bezproblemowo.
Galaxy mini 2 to najsłabsze urządzenie z całego zestawienia. Został wyposażony w jednordzeniowy procesor o taktowaniu 800 MHz i 512 MB pamięci RAM. Jest on również najmniejszy – ma ekran 3,27 cala o rozdzielczości 320 x 480.
Poniżej hands-on Samsunga Galaxy mini 2:
Wprowadzenie do sprzedaży modelu Ace 2 wydaje się jeszcze rozsądnym posunięciem, ale Galaxy mini 2 może nie podbić serc użytkowników. Jego specyfikacja nie powala i osobiście wolałbym dopłacić do Ace 2. Kluczowym elementem będzie tu cena, która powinna być bardzo niska. Wtedy telefon może osiągnąć w miarę zadowalające wyniki sprzedaży. Nie oszukujmy się jednak - na rynku jest wiele lepszych alternatyw.