To już niemal pewne: Galaxy S6 będzie dostępny także w wersji Edge

To już niemal pewne: Galaxy S6 będzie dostępny także w wersji Edge

Galaxy Note Edge
Galaxy Note Edge
Źródło zdjęć: © Samsung
Miron Nurski
27.01.2015 10:45, aktualizacja: 27.01.2015 11:45

Jeśli myślicie, że Galaxy Note Edge z ekranem nawiniętym na jedną z krawędzi był tylko jednorazowym eksperymentem, prawdopodobnie jesteście w błędzie.

Po sieci od dawna krążą plotki, jakoby wariantu Edge doczekać miał się także najnowszy przedstawiciel linii Galaxy S, ale dopiero teraz mamy do czynienia z czymś, co możemy uznać za pewnik. Nazwa "Samsung Galaxy S Edge" została dostrzeżona w źródle holenderskiej strony sieci Vodafone. Co prawda operator usunął już ślady zbrodni, ale serwis Galaxy Club zdążył przygotować materiał dowodowy.

Obraz
© galaxyclub.nl

Nie jest tajemnicą, że operatorzy mają dostęp do informacji dotyczących nowych smartfonów na długo przed ich oficjalnym debiutem. Dzięki temu mają czas na przygotowanie swoich ofert, a Vodafone - jak widać - czasu nie marnuje i pracuje już nad stroną poświęconą nowemu produktowi.

Holendrzy tym samym zdradzili nam 3 informacje. Po pierwsze: Galaxy S6 z wygiętym faktycznie powstaje. Po drugie: będzie się nazywał Galaxy S Edge. Po trzecie: będzie dostępny w Europie.

Wbrew pozorom ostatnia kwestia wcale nie była taka oczywista. Owszem, Galaxy Note Edge dostępny jest nawet w Polsce, ale popyt na S-kę z wygiętym ekranem zapewne będzie większy. Samsung zdradził niedawno, że w 2015 roku zamierza produkować 30-40 tysięcy elastycznych paneli miesięcznie. Jeśli zatem zainteresowanie będzie duże, to może nie wystarczyć, by ruszyć z globalną premierą.

Przypomnę jeszcze, że według dotychczasowych przecieków Galaxy S Edge będzie miał ekran wygięty z dwóch stron. Czy tak będzie rzeczywiście? Tego powinniśmy się dowiedzieć na początku marca.

Źródła: Galaxy Club; ZDNet.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)