Samsung Galaxy S, HTC Desire i Sony Ericsson Xperia X10 - porównanie wydajności [wideo]

Samsung Galaxy S, HTC Desire i Sony Ericsson Xperia X10 - porównanie wydajności [wideo]
Mateusz Żołyniak

21.07.2010 12:37, aktual.: 21.07.2010 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czas na małe porównania HTC Desire, Sony Ericssona Xperii X10 i Samsunga Galaxy S I9000, czyli najlepszych Androidów na naszym rynku. Zaczniemy od testu wydajności wspomnianych modeli.

Poniżej znajdziecie wideo z porównaniem wydajności HTC Desire, Xperii X10 i Galaxy S w czterech testach:

  • szybkość startu systemu,
  • test procesora Linpack for Android,
  • test wydajności Neocore,
  • test wydajności Quadrant.

Jak mogliście sami zauważyć Sony Ericsson Xperia X10 uruchamia się o wiele szybciej niż Galaxy S i Desire. Jest to jednak zasługą tylko lekko zmodyfikowanego Androida, który jest dużo lżejszy niż TouchWiz 3.0 Samsunga czy Sense UI HTC.

W pozostałych testach niepodważalnym zwycięzcą został Samsung Galaxy S I9000, który oparty jest na bardzo wydajnym układzie Hummingbird, złożonym z procesora Cortex A8 o taktowaniu 1GHz (Samsung S5PC110) i układu graficznego PowerVR SGX540. Układ SoC Samsunga jest wyraźnie szybszy od Snapdragona (procesor Scorpion 1GHz i GPS Adreno 200) w każdym teście i dosłownie miażdży go, gdy porównujemy wydajność GPU.

Co ciekawe, Xperia X10 oparta na starszym Androidzie 1.6 Donut, nie odstaje tak bardzo od HTC Desire. Można więc, wysnuć wniosek, że po aktualizacji oprogramowania do wersji 2.1/2.2 smartfon może być szybszy od Desire, który wykorzystuje zasobożerny interfejs Sense UI.

Wkrótce kolejne testy, w tym mi. porównanie aparatów w tych modelach, widoczności w słońcu (plus HTC HD2) czy funkcji społecznościowych.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)