Samsung Galaxy S II najszybszym smartfonem?

Samsung Galaxy S II najszybszym smartfonem?

Który smartfon najszybszy? (fot. na lic. CC/Flickr/Scalopp Holden)
Który smartfon najszybszy? (fot. na lic. CC/Flickr/Scalopp Holden)
Kamil Homziak
12.09.2011 09:00, aktualizacja: 12.09.2011 11:00

Jeśli szukacie smartfona z najbardziej wydajnym układem graficznym i nie wiecie, którego wybrać, teraz macie odpowiedź. Serwis AnandTech przetestował topowe modele pod kątem szybkości, a bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Samsung Galaxy S II.

W porównaniu, oprócz SGS II, uwzględniono następujące smartfony: Samsung Infuse 4G, LG Optimus 3D, Nexus S, iPhone 4, oraz tablety Galaxy Tab 10.1 i iPad 2. Aby wyniki były miarodajne, wszystkie modele przetwarzały obraz w rozdzielczości 720p. Ze wszystkich urządzeń najszybszy okazał się iPad 2. Najszybszy ze smartfonów, Galaxy S II, jest od niego dwa razy słabszy. Flagowiec Samsunga był za to prawie dwa razy bardziej wydajny niż inne produkty koreańskiego koncernu: Infuse 4G i tablet Galaxy Tab 10.1 z Tegrą.

Samsung Galaxy S II i Apple iPad 2 na czele (fot. Anandtech)
Samsung Galaxy S II i Apple iPad 2 na czele (fot. Anandtech)

Najniżej w rankingu znalazły się Nexus S i iPhone 4, które okazały się cztery razy wolniejsze od Galaxy S II i aż 7 razy słabsze niż iPad 2. Z zestawienia jasno wynika też, że układ Mali 400 z przetwarzaniem grafiki radzi sobie dużo lepiej niż PowerVR SGX 540 montowany w większości innych przetestowanych urządzeń.

Strach pomyśleć, jakie wyniki topowe smartfony będą osiągać w 2012 roku, kiedy pojawią się nowe chipsety Qualcomm i Nvidii. Inna sprawa, że dla niektórych użytkowników wydajna grafika nie ma praktycznie żadnego znaczenia, bo - prawdę powiedziawszy - nie ona jest najważniejsza.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)