Samsung Galaxy S II - wrażenia pierwszych recenzentów

Samsung Galaxy S II - wrażenia pierwszych recenzentów

Samsung Galaxy S II
Samsung Galaxy S II
Paweł Żmuda
19.02.2011 15:30, aktualizacja: 19.02.2011 16:30

Jednym z największych przebojów zakończonych niedawno targów MWC 2011 w Barcelonie był nowy high-endowy smartfon Samsung Galaxy S II. Sprawdźmy co o następcy Galaxy S sądzą pierwsi recenzenci.

Wygląd i wykonanie

Zaprezentowany w Barcelonie smartfon poza specyfikacją znacznie lepszą od swojego poprzednika, może pochwalić się również nieco mniejszą wagą i grubością (zaledwie około 8,49 mm). Pełną specyfikację telefonu przedstawialiśmy w jednym z poprzednich wpisów. Recenzenci podkreślają, że urządzenie jest bardzo lekkie. Nowy Galaxy S II waży 116 gramów - o 3 gramy mniej niż poprzedni model Galaxy S.

Redakcja serwisu Phonescoop zwraca uwagę na tył obudowy urządzenia. Podobnie jak Galaxy S, nowy telefon wykonany jest z plastiku, który może sprawiać wrażenie niesolidnego. Znacznie lepszym rozwiązaniem byłaby metalowa obudowa - chropowaty plastik to jednak zbyt mało jak na high-endowy model.

Samsung
Samsung

Przycisk odpowiadający za blokowanie telefonu umieszczony został po prawej stronie obudowy. Z lewej znaleźć można kontroler głośności. Pod ekranem znalazło się miejsce dla trzech przycisków odpowiadających za przejście do menu, ekranu głównego oraz powrót.

Z tyłu znalazło się miejsce dla aparat 8 Mpix z możliwością nagrywania wideo w HD 1080p, a z przodu zainstalowano kamerę do wideorozmów (2 Mpix).

Ekran

Nowy smartfon Samsunga wyposażony jest w obsługujący technologię Real Stripe wyświetlacz Super AMOLED Plus o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 480 x 800 pikseli. Wszyscy recenzenci zgodnie podkreślają, że spory ekran jest ogromną zaletą urządzenia. Obraz na wyświetlaczu Galaxy S II jest ostry i wyraźny nawet w białym, oślepiającym świetle żarówek.

Samsung Galaxy S II
Samsung Galaxy S II

Dzięki powiększeniu liczby subpikseli, wyświetlacz Samsunga Galaxy S II zostawia daleko w tyle ten wykorzystany w poprzednim Galaxy S.

Wydajność

Samsung Galaxy S II wyposażony jest w dwurdzeniowy układ o taktowaniu 1 GHz, co sprawia, że sprzęt jest szybki jak błyskawica. Na targach MWC 2011 w Barcelonie nie zaprezentowano jeszcze urządzeń gotowych do sprzedaży, jednak recenzenci nie skarżą się na żadne opóźnienia przy przechodzeniu między aplikacjami czy pulpitami. Ekipa z serwisu Electronista uważają jednak, że komórka nie przewyższa innych telefonów z dwurdzeniowymi procesorami.

W benchmarku SunSpider JavaScript, nowy Galaxy S II uplasował się przed telefonami takimi jak LG Optimus 2X czy Motorola Atrix. W teście Rightware BrowskerMark urządzenie dostało 50504 punkty, które dały mu trzecią pozycję zaraz za Motorolą Atrix i LG Optimus 2X.

Interfejs TouchWiz

Komórka oparta jest na systemie Android w wersji 2.3 Gingerbread z nową wersją autorskiej nakładki TouchWiz. Recenzenci z serwisu SlashGear uważają, że smartfon działałby lepiej bez dodatkowego interfejsu. Nowy TouchWiz 4.0 w opinii recenzentów jest ładniejszy od poprzedniej wersji. Zmiany wprowadzono jednak nie tylko w wyglądzie nakładki.

Nie zabrakło tu Hubów takich jak Readers Hub (do obsługi książek), Game Hub (do gier), Music Hub (do muzyki) oraz obsługującego serwisy społecznościowe Social Hub Premium. Dodatkowo nowy TouchWiz wprowadził obsługę Kies Air (możliwość zarządzania sprzętem z komputera za pośrednictwem WiFi) oraz Samsung Voice Solution (narzędzie zamieniające głos w tekst). Widgety które zapełnić można informacjami z czytnika RSS, prognozą pogody lub powiadomieniami z sieci społecznościowych wyglądają schludnie. Zbyt wiele informacji wyświetlonych na ekranie może jednak powodować chaos.

Samsung Galaxy S II
Samsung Galaxy S II

Według pierwszych recenzentów nowy, rozbudowany interfejs TouchWiz 4.0 może nie przypaść do gustu wszystkim amatorom systemu Android bez autorskich nakładek.

Popatrzmy na krótkie wideo prezentujące nowe urządzenie Samsunga:

Samsung Galaxy S II Hands-on

Nowy Samsung Galaxy S II zbiera pozytywne recenzje wśród zagranicznych dziennikarzy, jednak by jednoznacznie stwierdzić jaki jest w rzeczywistości musimy poczekać aż trafi w nasze ręce. Miejmy nadzieję, że już wkrótce przetestujemy nowy model.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)