KitKat dla Galaxy S III w końcu w Polsce. Niestety nie dla każdego

KitKat dla Galaxy S III w końcu w Polsce. Niestety nie dla każdego13.10.2014 12:36
Samsung Galaxy S III
Samsung Galaxy S III

Galaxy S III to wciąż jeden z najpopularniejszych smartfonów w naszym kraju. Dzięki coraz atrakcyjniejszym cenom oferowanym przez operatorów można nawet pokusić się o stwierdzenie, że niedawno przeżywał on nad Wisłą swoją drugą młodość. Cieszy więc fakt, że telefon doczekał się w końcu aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania, choć dotyczy to niestety nie wszystkich egzemplarzy.

Mowa o modelu o oznaczeniu GT-I9305 z łącznością LTE. Kilka miesięcy temu Samsung informował, że podstawowy wariant nie otrzyma aktualizacji do Androida 4.4 ze względu na niewystarczającą ilość RAM-u (1 GB). Dobrze zatem, że przynajmniej modele z 2 GB pamięci operacyjnej załapały się na aktualizację, bo w ich przypadku taka wymówka by nie przeszła. Szkoda tylko, że tak długo trzeba było czekać. Zwłaszcza że na horyzoncie jest już Android L.

Proces aktualizacyjny już ruszył, lecz może minąć "chwila" zanim oprogramowanie trafi do egzemplarzy ze wszystkich kanałów dystrybucji (w Polsce Galaxy S III LTE dostępny jest m.in. w ofertach sieci Play oraz T-Mobile). Zaawansowani użytkownicy mogą natomiast pobrać system ze strony Samsung Updates i użyć programu Odin. Pamiętajcie jednak, że wszystko robicie na własną odpowiedzialność.

Ktoś z Was dostał już aktualizację?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)