Samsung w dobrej formie, czyli europejski Galaxy S III Neo nadchodzi

Samsung w dobrej formie, czyli europejski Galaxy S III Neo nadchodzi10.06.2014 08:32
Samsung w dobrej formie, czyli europejski Galaxy S III Neo nadchodzi
Mateusz Żołyniak

Jedna z najbardziej bezsensownych nowości Samsunga wkrótce trafi na Stary Kontynent. Chodzi oczywiście o europejski odpowiednik nowej, indyjskiej wersji Galaxy S III.

To urządzenie jest odpowiedzią Samsunga na... brak aktualizacji do KitKata dla flagowca sprzed dwóch lat. System Google'a w wersji 4.4 trafi jedynie do obsługujących łączność LTE wariantów Galaxy S III (GT-I9305). Modele 3G nowego Androida nie dostaną. Powód? "Tylko" 1 GB pamięci RAM w GT-I9300 (wersja LTE jest wyposażona w 2 GB RAM-u). Tłumaczenie jest śmieszne, ale było dobrym pretekstem do prezentacji nowego wariantu starego sprzętu.

Galaxy SIII Neo (znany też jako SIII Neo+) został zapowiedziany już jakiś czas temu. Samsung nazywa go "najlepszym smartfonem z obsługą dwóch kart SIM". Nie ma to wiele wspólnego z prawdą, choć trzeba przyznać, że Galaxy SIII Neo może być jednym z ciekawszych markowych dual-SIM-ów. Niestety, dotyczy to raczej tylko indyjskiego rynku.

Galaxy SIII Neo na stronie niemieckiego oddziału Samsunga
Galaxy SIII Neo na stronie niemieckiego oddziału Samsunga

Nowy telefon Samsunga pojawił się właśnie na stronie niemieckiego oddziału firmy jako GT-I9301I. Wkrótce powinien więc być dostępny na europejskim rynku. Nie jest to jednak to samo urządzenie co w Indiach. Producent zrezygnował bowiem z obsługi dwóch kart SIM, co było największą zaletą tego telefonu.

Na Starym Kontynencie można będzie więc wkrótce kupić kolejną edycję Galaxy S III. Od zaprezentowanego w maju 2012 roku oryginału będzie się ona różniła jedynie obecnością 1,5 GB pamięci operacyjnej RAM. Wygląd i pozostała część specyfikacji pozostaną zapewne niezmienne. Telefon może zastąpić starego flagowca w ofertach operatorów. Nie zdziwię się, jeśli będzie się całkiem nieźle sprzedawał.

Nic, tylko czekać na wieści, że Galaxy Note II nie dostanie którejś z kolejnych wersji Androida, bo ma "tylko" 2 GB pamięci RAM. Samsung w trosce o klientów będzie musiał wtedy wypuścić nową edycję urządzenia, która zostanie wyposażona w 2,5 GB RAM-u.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)