Samsung Galaxy S20 i Note 20 dostały "podwójne nagrywanie" - dzięki aktualizacji

Samsung Galaxy S20 i Note 20 dostały "podwójne nagrywanie" - dzięki aktualizacji

Niektóre smartfony Samsunga dostały nowe funkcje dzięki aktualizacji.
Niektóre smartfony Samsunga dostały nowe funkcje dzięki aktualizacji.
Źródło zdjęć: © fot. Getty Images
Oskar Ziomek
05.05.2021 14:15, aktualizacja: 06.03.2024 22:12

Smartfony Samsunga z serii Galaxy S20 i Note 20 otrzymały aktualizację oprogramowania, która dodała do aparatu namiastkę funkcji znanej z serii Galaxy S21. Chodzi o "podwójne nagrywanie", czyli opcję pozwalającą rejestrować jednocześnie to, co widzi przednia i tylna kamera telefonu.

Aktualizacja, która wprowadza do smartfonów Samsunga nową funkcję aparatu, związana jest z majowymi poprawkami bezpieczeństwa. Wszyscy użytkownicy modeli Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra, Galaxy Note 20 oraz Galaxy Note 20 Ultra, którzy zainstalowali już nowe definicje wirusów, powinni więc także móc korzystać z "podwójnego nagrywania" - zwraca uwagę SamMobile.

"Podwójne nagrywanie" to dodatkowa opcja w aparacie, którą można domyślnie znaleźć na ostatnim ekranie trybów. To miejsce, z którego dotychczas użytkownicy mogli włączać między innymi "Strefę AR" czy tryb fotografowania żywności.

"Podwójne nagrywanie" w aparacie Samsunga.
"Podwójne nagrywanie" w aparacie Samsunga.© fot. Miron Nurski

W trybie "podwójnego nagrywania" smartfon rejestruje film składający się jednocześnie z materiału widzianego przednim i tylnym aparatem. Użytkownik może przy tym wybrać, jak podzielić obszar nagrywania. Domyślnie obraz z przedniego aparatu trafia do niewielkiego okienka, które jest niejako "naklejone" na materiał z tylnej kamery, będący głównym rejestrowanym obrazem.

Alternatywnie można skorzystać z opcji równego podziału. Wówczas zarówno tylny, jak i przedni aparat telefonu będą przesyłać obraz do kwadratowych kadrów tworzących finalne ujęcie. Zależnie od sytuacji, obydwa te rozwiązania mogą być praktyczne.

Użytkownicy, którzy nie są pewni, czy zainstalowali już najnowsze aktualizacje bezpieczeństwa w swoich flagowcach Samsunga, mogą zajrzeć do systemowych ustawień, by sprawdzić ich wersję. Na razie nie ma pewności, czy tryb "podwójnego nagrywania" trafi także do innych smartfonów firmy, w tym Galaxy S20 FE.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)