Samsung Galaxy S21 wciąż z otworem. Aparat pod ekranem ma trafić najpierw do innego smartfonu

Samsung Galaxy S21 wciąż z otworem. Aparat pod ekranem ma trafić najpierw do innego smartfonu

Otwory stosowane od czasu Galaxy S10 jeszcze nie wybierają się na emeryturę
Otwory stosowane od czasu Galaxy S10 jeszcze nie wybierają się na emeryturę
Miron Nurski
05.10.2020 16:57, aktualizacja: 05.10.2020 18:57

Na niewidoczne aparaty we flagowej serii Samsung Galaxy S poczekamy najpewniej przynajmniej do 2022 roku.

Prace nad aparatem do selfie ukrytym za wyświetlaczem Samsung ogłosił już w 2018 roku. Choć od pierwszych zapowiedzi lada moment miną lata, wspomniana technologia wciąż nie została zastosowana komercyjnie w żadnym jego telefonie. I wygląda na to, że nieprędko się to zmieni.

Samsung Galaxy S21 bez niewidocznego aparatu w ekranie

Koreański serwis The Elec twierdzi, że Samsung chciał zastosować nowy typ wyświetlacza w przyszłorocznym Galaxy S21, ale rzeczywistość brutalnie zweryfikowała jego plany.

Powodem takiego stanu rzeczy ma być zbyt niska wydajność produkcyjna. Z tego powodu firma ma ponownie sięgnąć po ekrany z otworem na aparat, stosowane od czasu Galaxy S10.

Na pierwszy ogień ma iść Galaxy Z Fold 3

Według wspomnianego serwisu, pierwszym smartfonem Samsunga z nową technologią będzie składany Galaxy Z Fold 3. I ma to sens przynajmniej z trzech powodów.

Po pierwsze, składaki z uwagi na wysoką cenę rozchodzą się w nieporównywalnie mniejszej liczbie egzemplarzy niż flagowce z linii Galaxy S. Fabrykom łatwiej będzie więc sprostać zapotrzebowaniu na wyświetlacze nowego typu.

Po drugie, Galaxy Z to linia z najwyższej półki, więc każdy technologiczny wyróżnik jest na wagę złota. Składane ekrany same w sobie nie robią już dziś takiego wrażenia jak jeszcze przed rokiem.

Po trzecie, Galaxy Z Fold 2 ma trafić na rynek w drugiej połowie 2021, jakieś pół roku po premierze Samsunga Galaxy S21. To da Koreańczykom dodatkowe miesiące na dopracowanie technologii.

Przypomnę, że pierwszym i na razie jedynym sprzedawanym smartfonem z aparatem ukrytym pod ekranem jest ZTE Axon 20, jednak jego dostępność jest mocno ograniczona.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)