Samsung Galaxy S21 z nową funkcją. Sam naprawi nieudane zdjęcia

Samsung Galaxy S21 z nową funkcją. Sam naprawi nieudane zdjęcia

Samsung Galaxy S21 z nową funkcją. Sam naprawi nieudane zdjęcia
Miron Nurski
21.06.2021 12:59, aktualizacja: 21.06.2021 14:59

Galaxy S21 poprawi nawet zdjęcia robione innymi telefonami.

Seria Galaxy S21 zawdzięcza dobrą jakość zdjęć w dużej mierze oprogramowaniu. Samsung opracował algorytmy, które usuwają szumy, wygładzają krawędzie i podbijają kontrast, co przekłada się chociażby na lepszą jakość zoomu.

W jednej z aktualizacji oprogramowania pojawiła się funkcja, która pozwala przepuścić przez filtry Samsunga dowolne zdjęcie z galerii.

Jak działa remastering zdjęć w Samsungu Galaxy S21?

Na potrzeby testu wygrzebałem z prywatnego archiwum kiepskiej jakości fotkę sprzed jakichś 10 lat. Ta uchowała się ona w śmiesznie niskiej rozdzielczości 521 x 390 i wygląda tak:

Obraz

Wyświetliłem to zdjęcie w galerii Samsunga Galaxy S21 Ultra, rozwinąłem menu ukryte pod ikoną wielokropka i wybrałem opcję "przetwarzaj obraz". Po kilku sekundach otrzymałem obraz o 16-krotnie wyższej rozdzielczości 2084 x 1560, który wygląda tak:

Obraz

Cudów nie ma, ale finalna fotka faktycznie wygląda lepiej. Oprogramowanie zniwelowało zaszumienie i wygładziło krawędzie, dzięki czemu twarz stała się wyraźniejsza. Rozpikselowane linie stały się jednolite, co świetnie widać na przykładzie dłoni.

Obraz

Po przetworzeniu obrazu wyświetlany jest suwak, który pozwala dokładnie przyjrzeć się efektom działania filtrów. Na tym etapie można zdecydować, czy chce się zapisać zdjęcie w galerii, czy jednak nie.

Obraz

Przeprowadziłem też bardziej ekstremalny test remasteringu zdjęć

Przeczesałem darmowe banki zdjęć w poszukiwaniu fotki o możliwie najgorszej jakości. Wygrzebałem to:

Obraz

A tu zdjęcie przepuszczone przez filtry Samsunga Galaxy S21 Ultra:

Obraz

Na tym przykładzie widać, że algorytmy zachowują się inaczej w zależności od zdjęcia. W tym przypadku ich działanie sprowadziło się głównie do modyfikacji balansu bieli, kontrastu i struktury, dzięki czemu fotka stała się dużo mniej wyblakła.

P.S. Istnieje sporo aplikacji, które mają podobną funkcję. Jedną z najpopularniejszych jest Remini.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)