Samsung Galaxy S22 z nowym aparatem. Wyciekają pierwsze szczegóły

Samsung Galaxy S22 z nowym aparatem. Wyciekają pierwsze szczegóły

Samsung Galaxy S22 z nowym aparatem. Wyciekają pierwsze szczegóły
Miron Nurski
23.06.2021 13:28, aktualizacja: 23.06.2021 15:28

Najwyższy czas na zmiany.

Galaxy S20 oraz S21 mają dość nietypową konfigurację aparatów, obejmującą 12-megapikselowy aparat główny, 12-megapikselowy aparat z obiektywem ultraszerokokątnym oraz 64-megapikselowy aparat z cyfrowym zoomem. W przyszłym roku Samsung może pójść zupełnie inną drogą.

Samsung Galaxy S22 z nową matrycą i porządnym teleobiektywem?

@FrontTron, któremu zdarza się publikować sprawdzone przecieki, twierdzi, że nadchodzący flagowiec zostanie uzbrojony w:

  • aparat główny 50 Mpix;
  • aparat 12 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym;
  • aparat 12 Mpix z teleobiektywem o 3-krotnym przybliżeniu optycznym.

Samsung może wykorzystać swój własny sensor ISOCELL GN2, który był do niedawna największą matrycą w świecie smartfonów. Wykorzystuje ona technologię łączenia pikseli, więc potrafi robić zdjęcia zarówno w 50, jak i 12,5 Mpix. Tym samym Galaxy S22 - w przeciwieństwie do poprzednika - nie potrzebowałby osobnego aparatu do robienia zdjęć o wysokiej rozdzielczości.

Koreańczycy mają też zrezygnować z zoomu cyfrowego na rzecz teleobiektywu 3x. Ten powinien zapewnić wyraźnie lepszą jakość przybliżenia.

Jeśli przecieki się potwierdzą, Samsung Galaxy S22 będzie miał aparat lepszy praktycznie w każdym calu. Z kolei wariant Ultra - według wcześniejszych doniesień - może dostać prawdziwy zoom optyczny.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)