Samsung Galaxy S5 będzie napędzany "prawdziwym" ośmiordzeniowym procesorem?

Samsung Galaxy S5 będzie napędzany "prawdziwym" ośmiordzeniowym procesorem?

Samsung Galaxy S5 - koncept (fot. concept-phones.com)
Samsung Galaxy S5 - koncept (fot. concept-phones.com)
Miron Nurski
30.07.2013 12:00, aktualizacja: 30.07.2013 14:00

Na pokład jednego z wariantów modelu Galaxy S4 trafił procesor Exynos 5 Octa, który co prawda jest zbudowany z ośmiu rdzeni, jednak tylko cztery z nich mogą pracować jednocześnie. Azjatyckie media donoszą, że Samsung zamierza pójść o krok dalej i przygotowuje już "prawdziwą" ośmiordzeniową jednostkę.

Exynos 5 Octa został wykonany w technologii big.LITTLE, co oznacza, że składa się z czterech energooszczędnych rdzeni Cortex-A7 oraz czterech wydajnych rdzeni Cortex-A15, które aktywowane są w przypadku zadań o największym zapotrzebowaniu na moc obliczeniową. Mówi się, że przy produkcji kolejnego procesora Koreańczycy wykorzystają technologię big.LITTLE MP. Jednostka tego typu również będzie się składać ze słabszego i mocniejszego chipsetu, jednak będą one mogły pracować jednocześnie.

[solr id="komorkomania-pl-142547" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4661,4-4-8-czyli-pierwsze-wiesci-o-sercu-galaxy-s-iv-exynosie-5-octa" _mphoto="exynos-5-octa-142547-270-1e801cf.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4158[/block]

Co ciekawe, nowy procesor ma zostać zaprezentowany jeszcze w tym roku. Nie oznacza to oczywiście, że urządzenia nim napędzane od razu trafią na rynek. Samsungowi będzie zależało raczej na tym, by możliwie jak najszybciej odpowiedzieć na ruch MediaTeka, który - jak wiemy - również pracuje nad podobnym rozwiązaniem.

Kiedy możemy się więc spodziewać pierwszych urządzeń z ośmiordzeniowym układem? Samsung z pewnością zarezerwuje go dla jednego ze swoich kluczowych produktów. Wiemy już niemal na pewno, że sercem nadchodzącego Galaxy Note'a 3 będzie odświeżony Exynos 5 Octa z wydajną grafiką Mali-T628. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem wydaje się zatem Galaxy S5. Ośmiordzeniowej jednostce z pewnością towarzyszyć będą przynajmniej 3 GB pamięci RAM.

[solr id="komorkomania-pl-178393" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3282,samsung-galaxy-note-3-bedzie-dostepny-w-trzech-rozmiarach" _mphoto="samsung-galaxy-note-ii-1-a988da2.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4159[/block]

To oczywiście tylko spekulacje. Wszystko wyjaśni się dopiero w pierwszej połowie przyszłego roku, kiedy to Galaxy S5 powinien ujrzeć światło dzienne.

Źródło: SamMobileConcept Phones

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)